Naga MarketsAktualny kurs funta brytyjskiego GBPPLNOstatnia sesja tygodnia sprawia, że para GBP/USD – czyli kurs funta szterlinga wobec kursu dolara amerykańskiego nadal pikuje. Nic w tym dziwnego, kiedy to para cały czas – niezmiennie znajduje się w trendzie spadkowym – jednak po ostatnich danych para próbowała walczyć o utrzymanie poziomów ostatnich wsparć. Poziomy te jednak nie były w stanie wytrzymać dalszej presji podażowej. Spójrzmy zatem na wykres M30 pary aby ocenić do dalej może się wydarzyć. 


GBP/USD z możliwym odreagowaniem – para na wykresie M30

Na wykresie M30 pary GBP/USD zdaje się, że obecne ruchy nadal są pro-spadkowe, z czym raczej ciężko się kłócić. Jednak warto zauważyć, że obecne ruchy mogą sprawić, że para wykona choć niewielką korektę – typowo intraday – tak, aby można było dołączyć do dalszych pozycji krótkich celem realizacji dalszej sekwencji spadkowej. Na poniższym wykresie pary oznaczony został niewielki box – który jeśli zostanie utrzymany lub nadbity – jednak ponownie kurs znajdzie się w nim – wówczas potencjał wykonania ruchu korekcyjnego jest spory.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

wykres GBPUSD H1 26.07.2019
GBPUSD H1 26.07.2019

Wówczas można będzie oczekiwać od pary podejścia blisko 30 – 35 pipsów. Najbliższy poziom oporu został już oznaczony na wykresie – gdzie szukać będzie można wyhamowania dalzych wzrostów oraz sygnałów pro-spadkowych. Tendencja spadkowa z tego miejsca powinna rozpocząć się na nowo a celem wówczas dla pary będzie poziom wsparcia z D1 – czyli strefy 1,24150 USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here