Napisy EURUSD w tle wykresuNa parze EUR/USD w ostatnim czasie widać mocniejsze obniżanie kursu oraz przekroczenie istotnego poziomu 1.1400 – które stanowiło psychologiczną barierę przed dalszym obniżaniem kursu. W chwili obecnej jednak widać pojawiający się popyt oraz formacja odwrotu w postaci ORGR’a z interwału H4. Przyjrzyjmy się zatem obecnej sytuacji pary EURUSD

Finax

Choć sytuacja nie wygląda optymistycznie z wyższych interwałów czasowych – to jednak widoczna jest ciekawa reakcja z interwału H4. Dokładniej mowa oczywiście o pojawieniu się popytu i wyciągnięciu wykresu przy spadku poniżej 1,1400. Teraz widoczna jest tworząca się – oraz nadal aktywna formacja ORGR, która może wznieść wykres pod poziomy nawet 1,15350, gdzie docelowo można spodziewać się ruchu, jeśli tylko para przekroczy najbliższy poziom oporowy.

Cel na EURUSD – przekroczenie oporu

Na chwilę obecną, aby można było mówić o jakimkolwiek wzroście czy impulsie na północ – para EURUSD musi wpierw przekroczyć linię ramion formacji ORGR. Wypada to oczywiście na poziomie zaznaczonym – 1,14160. Przekroczenie wydaje się jedynie formalnością i powinniśmy to zobaczyć jeszcze podczas poniedziałkowej sesji handlowej. Celem dla pozycji typu long po ówczesnym przekroczeniu strefy oporowej to cel TP1 1,14640 oraz finalnie TP2 na poziomie – 1,15350.

wykres EURUSD H4 29.10.2018
EURUSD H4 29.10.2018

Jeśli podejść do pozycji typu SL z 20 pipsowym SL po przełamaniu strefy – wówczas risc ratio kształtuje nam się na poziomie nie mniejszym niż 3:1. Ważne w setupie, aby formacja odwrotu nie została zanegowana – a wyjście powyżej linii ramion było przy pełnym momentum. Wówczas dopiero otrzymamy klarowne potwierdzenie możliwości odrobienia choć części spadków na parze. Cele są istotne i ważne, aby przestrzegać przy dotarciu do nich częścią realizację. Jeśli wykres dojdzie do pierwszego celu – wówczas bezwzględnie pozycje long powinny zostać już zabezpieczone na moment wejścia – break even point.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here