Naga MarketsAnalitycy z MUFG Banku uważają, że para walutowa EURUSD pozostanie między poziomami 1.0900, a 1.1350 w ciągu najbliższych tygodni. Ich spojrzenie na parę jest niezmienione, a sentyment pozostaje lekko pro-wzrostowy.


Kurs EURUSD: Groźba przebicia się wyżej – MUFG

Obecnie euro próbuje przebić się wyżej w stosunku do dolara amerykańskiego. Kluczowy opór techniczny znajduje się na poziomie 1.1150, koło 200-dniowej średniej kroczącej. Para nie przebiła ważnego oporu od dłuższego czasu, a globalne spowolnienie gospodarcze, które rozpoczęło się na początku 2018 r. nadal obciąża potencjał wzrostowy euro – napisano w raporcie.

Obecnie pojawiają się jednak sygnały, że perspektywy globalnej gospodarki zaczynają się poprawiać. Wiodące wskaźniki w Europie, takie jak oczekiwania ZEW i IFO, gwałtownie wzrosły w ostatnich miesiącach. Postęp w kierunku finalizacji umowy handlowej między USA i Chinami oraz wycofanie ryzyka Brexitu „No Deal” do końca 2020 r. powinny pomóc w stworzeniu bardziej sprzyjającego otoczenia dla wzrostu w nadchodzącym roku.

Jednak napływające twarde dane ekonomiczne z Europy pozostają słabe pod koniec tego roku. Niemiecka produkcja przemysłowa ponownie gwałtownie spadła w październiku, co ostrzega przed nadmiernym optymizmem w obecnym momencie – dodano.

W ocenie ekspertów bez bardziej przekonujących dowodów na zmianę sytuacji w gospodarce europejskiej, euro będzie nadal ciężko wykonać przedłużenie ostatniego odbicia w stosunku do dolara amerykańskiego z wciąż słabych poziomów. EBC wyraźnie zasygnalizował, że na dłużej pozostanie zwolennikiem luźnej polityki pieniężnej za nowej prezydentury Christine Lagarde.

Niskie wyceny obligacji w strefie euro i niska zmienność rynku walutowego zachęcają do sprzedaży euro poprzez wykorzystanie go jako waluty finansowania. Negatywny wpływ na euro wynikający z luźnej polityki EBC został ostatnio skompensowany przez wznowienie ekspansji bilansu przez Fed w celu zwiększenia płynności USD i uniknięcia napięć w finansowaniu na koniec roku. Ekspansja bilansu Fed ma być kontynuowana przynajmniej do pierwszej połowy 2020 r. – podsumowano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here