Naga MarketsAnalitycy z MUFG Banku uważają, że para walutowa EURUSD pozostanie między poziomami 1.0900, a 1.1350 w ciągu najbliższych tygodni. Ich spojrzenie na parę jest niezmienione, a sentyment pozostaje lekko pro-wzrostowy.


Kurs EURUSD: Groźba przebicia się wyżej – MUFG

Obecnie euro próbuje przebić się wyżej w stosunku do dolara amerykańskiego. Kluczowy opór techniczny znajduje się na poziomie 1.1150, koło 200-dniowej średniej kroczącej. Para nie przebiła ważnego oporu od dłuższego czasu, a globalne spowolnienie gospodarcze, które rozpoczęło się na początku 2018 r. nadal obciąża potencjał wzrostowy euro – napisano w raporcie.

Obecnie pojawiają się jednak sygnały, że perspektywy globalnej gospodarki zaczynają się poprawiać. Wiodące wskaźniki w Europie, takie jak oczekiwania ZEW i IFO, gwałtownie wzrosły w ostatnich miesiącach. Postęp w kierunku finalizacji umowy handlowej między USA i Chinami oraz wycofanie ryzyka Brexitu „No Deal” do końca 2020 r. powinny pomóc w stworzeniu bardziej sprzyjającego otoczenia dla wzrostu w nadchodzącym roku.

Jednak napływające twarde dane ekonomiczne z Europy pozostają słabe pod koniec tego roku. Niemiecka produkcja przemysłowa ponownie gwałtownie spadła w październiku, co ostrzega przed nadmiernym optymizmem w obecnym momencie – dodano.

W ocenie ekspertów bez bardziej przekonujących dowodów na zmianę sytuacji w gospodarce europejskiej, euro będzie nadal ciężko wykonać przedłużenie ostatniego odbicia w stosunku do dolara amerykańskiego z wciąż słabych poziomów. EBC wyraźnie zasygnalizował, że na dłużej pozostanie zwolennikiem luźnej polityki pieniężnej za nowej prezydentury Christine Lagarde.

Niskie wyceny obligacji w strefie euro i niska zmienność rynku walutowego zachęcają do sprzedaży euro poprzez wykorzystanie go jako waluty finansowania. Negatywny wpływ na euro wynikający z luźnej polityki EBC został ostatnio skompensowany przez wznowienie ekspansji bilansu przez Fed w celu zwiększenia płynności USD i uniknięcia napięć w finansowaniu na koniec roku. Ekspansja bilansu Fed ma być kontynuowana przynajmniej do pierwszej połowy 2020 r. – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here