Naga MarketsSpotkanie grupy G7 w 2014 rokuMinistrowie finansów z największych gospodarek świata zajęli się przyszłością regulacji dot. aktywów cyfrowych.

  • Państwa G7 ponownie debatowały nt. regulacji cyfrowych walut.
  • Zgodnie z doniesieniami, pierwsze uregulowane mają zostać stablecoiny.
  • Politycy podkreślili też potencjał kryptowalut dot. osób z brakiem kont w banku.

Państwa G7 zajmują się cyfrowymi walutami

Departament Skarbu USA twierdzi, że ministrowie finansów i prezesi banków centralnych z krajów G7 – Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii – wyrazili swoje silne poparcie dla potrzeby uregulowania kryptowalut i innych aktywów cyfrowych podczas 12. szczytu G7.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podano, politycy “omówili również bieżące reakcje na zmieniający się krajobraz aktywów kryptograficznych i innych aktywów cyfrowych oraz prace władz krajowych mające na celu zapobieganie ich wykorzystywaniu do złośliwych celów i nielegalnych działań. W G7 istnieje silne poparcie dla potrzeby uregulowania walut cyfrowych”.

Stablecoiny

Stablecoiny mają jako pierwsze trafić pod lupę regulatorów. Na spotkaniu, jakie miało miejsce w październiku, grupa opublikowała projekt raportu, w którym stwierdzono, że tokeny powiązane z tradycyjnymi aktywami muszą zostać dokładnie zbadane i uregulowane:

„Grupa G7 uważa, że ​​żaden projekt stablecoina nie powinien rozpoczynać się, dopóki wyzwania prawne, regulacyjne i nadzorcze oraz ryzyka nie zostaną odpowiednio rozwiązane… Zajęcie się takimi ryzykami niekoniecznie jest gwarancją zatwierdzenia przez organy regulacyjne umowy dot. stablecoina”.

W tym samym raporcie chwalono również potencjał kryptowalut w oferowaniu konsumentom lepszych usług finansowych dla 1,7 miliarda ludzi na całym świecie, którzy nie mają dostępu do uczciwego i równego dostępu do systemu bankowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here