Naga MarketsBitcoiin spadaBessa przejęła stery na rynku kryptowalut, gdy bitcoin (BTC) spadł z zeszłotygodniowego maksimum wynoszącego około 58 500 USD, a następnie osiągnął poziom 42 500 USD, odnotowując ponad 20 procentową przecenę w zaledwie tydzień. Za przyczynę wymienia się dwa główne powody: osłabienie nastrojów rynkowych wywołanych serią tweetów opublikowanych przez Elona Muska oraz napływem nowych inwestorów, którzy obstawiają dalsze spadki, podczas gdy duzi gracze wydają się akumulować BTC po lepszych cenach. Kurs BTC/USD odbija we wtorek po wczorajszym spadku do kluczowego poziomu wsparcia 42 000 USD.

Bitcoin (BTC), by wznowić hossę, potrzebuje większego napływu silnych rąk

Najcenniejsza kryptowaluty świata straciła ponad 35% od historycznego szczytu i 20% rtlko w zeszłym tygodniu w wyniku osłabienia nastrojów rynkowych wywołanych serią tweetów opublikowanych przez Elona Muska, głównie na temat wysokiego zużycia energii elektrycznej przez sieć bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy 48-letni miliarder wydaje się wpływać na społeczność kryptowalut za pośrednictwem Twittera, ostatnie dane pokazują, że nieoczekiwana zmienność Bitcoina pochodzi z innego źródła tj. nowych inwestorów wirtualnych walut. Dane z Glassnode sugerują, że nowi uczestnicy rynku są odpowiedzialni za rekordowe wyprzedaże zaobserwowane na rynku kryptowalut.

W rezultacie dane ujawniają, że liczba adresów posiadających niezerowe saldo Bitcoin również zmniejszyła się nieznacznie o -3% w porównaniu z niedawnym rekordowym wynikiem 38,7 miliona adresów. Łącznie 1,1 miliona adresów sprzedało wszystkie swoje bitcoiny, ponownie dostarczając dowodów, że paniczna wysprzedaż ma obecnie miejsce na rynku.

Biorąc pod uwagę transakcje na flagowych aktywach kryptograficznych o znacznie wyższej wycenie rynkowej, uważamy że, aby bitcoin ponownie nabrał rozpędu, potrzebuje większych napływów kapitału przy słabych rękach (inwestorzy detaliczni) kapitulujących, podczas gdy silniejsze ręce (inwestorzy instytucjonalni) ponownie gromadzą bitcoiny po wartości godziwej – podsumował Adesina Olumide, analityk w FXemipire.

Bitcoin (BTC) odbija po silnej poniedziałkowej wyprzedaży

Notowania BTC/USD zaliczyły ponad 20% przecenę w minionym tygodniu, a sprzedający zdołali kontynuować ten ruch przez weekend. W efekcie kurs spadł w poniedziałek do kluczowego poziomu wsparcia 42 000 USD, gdzie najprawdopodobniej nastąpiła realizacja zysków z pozycji krótkich przy jednoczesnym zakupie wirtualnych monet przez inwestorów instytucjonalnych. Jednak dopiero wzrost powyżej lokalnego oporu 47 555 USD, a w konsekwencji przebicie poziomu 53 000 USD wyhamowałoby presję podaży przywracając trend wzrostowy.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Nic tak nie cieszy serduszka jak umieranie kryptowaluty. Wszystkim kopaczom braków w dostawie prądu i przepalania kart :-*

  2. Przy spadku akumuluja wieloryby, a pozbywaja się w panice ze stratą mali gracze. Później odkupią jak bedzie drożej żeby przy kolejnej korekcie sprzedać znowu ze stratą😞

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here