Naga MarketsPanika z ostatnich sesji na przykładzie złota.Indeksy giełdowe toną! Wszyto za sprawą eskalacji konfliktu na linii USA – Chiny. Dzisiejsze spadki rozpoczęły się już w nocy. Wszystko za sprawą doniesień, jakoby Chiny wyraziły swoją niechęć do dalszych negocjacji w sprawie umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Według chińskich urzędników, decyzja Donalda Trumpa o nałożeniu 10% ceł na  towary, poddaje pod dużą wątpliwość możliwość negocjacji. Dodatkowo rząd zalecił przedsiębiorcom wstrzymanie zakupów towarów rolnych z USA. Eskalacja wojny handlowej na linii USA – Chiny przekłada się w znaczący sposób na niedźwiedzie nastroje na rynku akcyjnym. Indeksy giełdowe toną!


Zobacz także: Chiny odpowiadają USA, nie będzie dalszych negocjacji? Akcje w Azji w dół

DAX tonie, niemiecki indeks traci kolejną sesję z rzędu

Dzisiejsza sesja przynosi dalsze spadki na niemieckiej giełdzie, indeks giełdowy DAX silne traci. Wyprzedaż jest na tyle mocna, że bez większego problemu zostało wybite dolne ograniczenie układu Overbalance. Nie pojawił się więc sygnał wzrostowy! Aktualnie testowane są minima z początku czerwca. Niemniej dynamika jest na tyle duża, że niewykluczone są dalsze spadki. Łapanie spadającego noża w tak silnym trendzie i przy tak niekorzystnej sytuacji na światowym rynku, nie jest dobrym pomysłem. O wzrostach można myśleć dopiero w momencie wyjścia powyżej poziomu 11 780 pkt.

DAX indeks giełdowy

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD z szansą na odwrócenie, a złoto najdroższe w tym roku 

NASDAQ spada ponad 3%

Spadki widać nie tylko w Azji i europie, ale także na amerykańskich indeksach giełdowych.W poniedziałek NASDAQ traci ponad 3%! Patrząc na wykres, być może nie jest do dużo (cena nie zniosła nawet 38,2% impulsu w górę). Niemniej czas i dynamika wskazują na panikę. Aktualnie celem dla spadków jest poziom 7295 pkt. Jeżeli zostałby pokonany, to należy zwracać uwagę na dolne ograniczenie układu 1:1 (niebieskie prostokąty). Aktualnie pozycje długie nie wchodzą w grę.

Indeks NASDAQ

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

S&P500 nurkuje

Amerykański indeks giełdowy S&P500 nurkuje dziś blisko 3%, to końca sesji jeszcze 2 godziny, dlatego spadki mogą się pogłębić. Jeśli chodzi o wsparcie, najbliższe wypada przy poziomie 2800 pkt. Gdyby doszło do jego wybicia, należy zwracać uwagę na zniesienia Fibonacciego. Jedno jest pewne, na razie brakuje sygnałów popytowych. Indeksy na całym świecie wyraźnie odreagowują ostatnie monotonne wzrosty.

giełda w USANaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here