Naga MarketsSpadek wartości akcjiW tym tygodniu przez światowe giełdy przelewa się fala panicznej wyprzedaży akcji. Pierwszym impulsem było pojawienie się koronawirusa we Włoszech, a następnie kolejne przypadki na świecie. W tym w krajach, gdzie do tej pory nie było przypadków zarażenia koronawirusem.


Dziś rano na świecie jest prawie 83,4 tys. potwierdzonych przypadków zarażenia i 2858 ofiar śmiertelnych. W tym we Włoszech, gdzie jeszcze tydzień wcześniej było kilka przypadków, teraz jest 655 zarażonych osób.

Inwestorzy wyprzedają akcje obawiając się negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na gospodarki (np. we Włoszech przesądzona jest recesja w 2020 roku), a także na wyniki spółek.

Piątek, który jest ostatnim dniem tygodnia i ostatnim dniem handlu na giełdach, powinien przynieść kontynuację wyprzedaży akcji. Inwestorzy pamiętając dynamikę pojawienia się koronawirusa we Włoszech w poprzedni weekend, powinni obawiać się pozostawania z akcjami na weekend, gdyż w poniedziałek mogą obudzić się w jeszcze gorszej rynkowej rzeczywistości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here