CMC Markets

To nie będzie artykuł o tym, że Bitcoin może być bańką (no może troszkę) i nie będzie to krytyka kryptowalut (absolutnie nie!), ale spojrzenie z boku na to co dzieje się na kilkudziesięciu najpopularniejszych parach z alternatywnymi tokenami wobec Bitcoina.

Spadają – to jest dość oczywiste, bo Bitcoin rośnie! No nie do końca – czy jak Dolar się umacniał to mieliśmy duże spadki na giełdach w USA? Nie – oczywiście, że tutaj korelacja jest inna natomiast można dostrzec poważne symptomy tego, że jesteśmy na większości Kryptowalut w silnym trendzie spadkowym. Natomiast to dobrze – bo tym łatwiej jest znaleźć perełki z dużym potencjałem.

Niewiele osób pewnie mocno zaangażowanych w Kryptowaluty pamięta bessę po kryzysie na rynku nieruchomości (nie mówiąc o bańce internetowej, bo tej sam na własnej skórze nie przeżyłem). Natomiast charakterystycznym jest, że większość akcji wtedy spada, a może precyzyjnie leci w dół jak szalona.

Tutaj posłużę się wykresem Ripple (wobec Bitcoina), na którym to właśnie jedna z płatnych polskich grup ogłosiła sygnał kupna:

XRP/BTC TradingView

Jak widać instrument spada jak szalony, co oczywiście można tłumaczyć szalonymi wzrostami na BTC, ale jednak chyba nie po to kupujemy Kryptowaluty żeby były one w 100% uzależnione od BTC, bo wtedy przecież lepiej kupić sam Bitcoin. Dokładnie tak samo jest z akcjami – w trakcie bessy lecą jak szalone razem z indeksem. Jednak znajdują się perełki, które nie poddają się spadkom, a wręcz często rosną. I takich perełek właśnie szukam.

Przeglądając wykresy 4-godzinne z nałożonym Ichimoku (bardzo ładnie pokazuje czy jesteśmy w trendzie, czy korekta może się kończyć, czy to dalej trend spadkowy i nie warto kupować) widzę kilka rosnących lub będących w trakcie korekty. I właśnie tym instrumentom chciałbym się przyjrzeć:

Waves/Bitcoin:

Nie jest to może jakiś oszałamiający trend wzrostowy – bo przecież Bitcoin rośnie i “bessa” trwa, ale widać że po wybiciu nad chmurę, korekta zatrzymała się idealnie w niej co świadczy o respektowaniu poziomu i trendu wzrostowego.

WAVES/Bitcoin

NXT/Bitcoin

Z Next płyną dość dobre wiadomości – każdy posiadacz Next dostanie 0,5 Ignis (https://www.jelurida.com/ico) co spowodowało skokowy wzrost ceny. Po dość dynamicznej korekcie znoszącej blisko 50% rynkowego optymizmu, cena znowu rośnie. Wydaje się, że taki stan rzeczy może się utrzymać do końca grudnia.

NXT/BTC TradingView

Monaco/Bitcoin:

Prawdziwą gwiazdą ostatnich dni było też Monaco, które w błyskawicznym rajdzie zyskało prawie 200%. Cały czas znajduje się nad chmurą i jeśli korekta się skończy (a świadczyć o tym może duża świeca Pin Bar) to powinny pojawić się kolejne dynamiczne wzrosty.

MCO/BTC TradingView

Guppy/Bitcoin:

Śmieszna nazwa, ale cały czas jesteśmy nad chmurą. Chociaż tutaj wzrosty były budowane jednym wystrzałem na ogromnym wolumenie i pytanie czy to nie było tak popularne dla rynku Kryptowalut Pump and Dump – gdzie na różnych grupach przedstawiana jest świetlana przyszłość przed daną kryptowalutą, pojawiają się dynamiczne wzrosty, naganiacze sprzedają i “ulica” zostaje sama z danym instrumentem.

GUP/BTC Tradingview

I to tyle z listy około 100 Kryptowalut, które obserwuję i które nadal pozostają nad chmurą co można traktować za bycie w trendzie wzrostowym w stosunku do BTC. Jednym słowem bessa pełną gębą…

Jeśli macie Państwo jakieś propozycje Kryptowalut, które mają rozsądny wolumen i są w trendzie wzrostowym czekam na typy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułDM mBanku zaleca “kupuj” GetBack z ceną 33,28 zł za akcje
Następny artykułTMS: 402 loty dla Szlachetnej Paczki!
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here