Naga Markets

Paniczna wyprzedaż bitcoina okazała się momentem olbrzymiego zakupu BTCCena bitcoina opadła niemal o połowę od szczytów wszechczasów na 69 tys. dol. z listopada 2021 roku. Nastroje na rynku krypto są raczej pesymistyczne, ale jak się okazuje, dla niektórych dużych graczy ostatnia przecena jest momentem zakupów. Jeden z inwestorów zgromadził bitcoiny o wartości 1 mld dol. od sierpnia 2021 roku.

Bitcoin w przecenie, duży gracz “łapie spadające noże”?

“Kupuj dołek” lub inaczej: “Buy the Dip!” to złota zasada inwestowania, która szczególną popularność zyskała w internetowych kręgach w okresie pandemicznych wyprzedaży. Teraz, gdy bitcoin potaniał o blisko 50%, staje się jeszcze bardziej aktualna.Zasadniczą kwestią jest jednak to, czy obecny moment to już właściwe dno korekty. Jak wynika z danych zaprezentowanych przez firmę analityczną CryptoQuant, można domyślać się, że część “grubych ryb” na rynku kryptowalutowym uznało już, że tak. Przede wszystkim, analitycy przyjrzeli się rezerwom posiadanym przez duże giełdy kryptowalutowe.

Paniczna wyprzedaż bitcoina okazała się momentem olbrzymiego zakupu BTC
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jak się okazało, po okresie, w którym inwestorzy przesyłali BTC do giełd, prawdopodobnie w celu sprzedaży w celu uniknięcia dalszych strat, obecnie giełdy odnotowują odpływy monet przewyższające napływy.

W okresie od 7 grudnia do 28 grudnia 2021 roku rezerwy bitcoina posiadane przez 21 głównych giełd monitorowanych przez CryptoQuant wzrosły z 2,396 mln do 2,428 mln BTC. To był wspomniany okres napływu.

Zobacz również: Cena bitcoina runęła o ponad połowę, przyglądamy się największym krachom BTC w historii

Jednak w ostatnich tygodniach, powrócić miał trend spadkowy i już w poniedziałek rezerwy giełd wynosiły 2,36 mln BTC, zatem więcej niż na początku grudnia.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

– Tymczasem doświadczone “wieloryby” pomimo wykazywania pewnej niecierpliwości w ostatnich latach, nadal są zdolne do wywołania odwrócenia trendu cenowego. – uważa dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju. – Wygląda na to, że sprzedali oni BTC nowym graczom na szczytach lub dołkach.

Co ciekawe, jak zauważył analityk CC15Capital na Twitterze, spadek ceny BTC do 33 tys. dol. był jednocześnie okresem wzmożonych zakupów jednego z portfeli. Od sierpnia, inwestor ten zgromadził BTC o wartości aż 1 mld dol.!

Ilość ta robi szczególne wrażenie, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że jeszcze w sierpniu w tym portfelu znajdowało się ZERO bitcoinów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cyfrowy polsat akcje opinie | asseco kurs | jsw akcje notowania | celon pharma kurs akcji | gpw pkp cargo | indeks nasdaq |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here