Naga MarketsFOMCWybuch pandemii koronawirusa zmusił decydentów politycznych do natychmiastowego podjęcia radykalnych działań mających na celu zminimalizowanie gospodarczych skutków pandemii. Fakt ten sprawił, że decydenci wielu banków centralnych postanowili obniżyć stopy procentowe i uruchomić dodruk pieniądza. Działania te obniżają jednak zaufanie do obecnego systemu finansowego. Coraz więcej osób obawia się bowiem, że zalanie gospodarki nowo wydrukowanymi pieniędzmi doprowadzi do wzrostu inflacji, a co za tym idzie spadku siły nabywczej ich oszczędności.

  • Pandemia może przyczynić się do szybszej adopcji kryptowalut
  • Działania banków centralnych zwiększają ryzyko wysokiej inflacji
  • Kryptowaluty ciekawą alternatywą dla złota w czasach kryzysu

Bitcoin ochroną przed inflacją

Singapurski BDS Bank zwraca w swoim kwartalnym raporcie uwagę, że wybuch pandemii i podjęte z tego powodu działania mogą przyczynić się do szybszej adopcji Bitcoina.

– Ostatnio słychać szmery o niektórych dużych instytucjach finansowych – zwłaszcza w Singapurze, Szwajcarii i Niemczech – które wywołują nową falę popytu na kryptowaluty – wskazuje główny ekonomista BDS Bank Taimur Baig, który wcześniej pełnił wysokie funkcje w Instytucie Walutowym Singapuru, Deutsche Banku i Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Zidentyfikował on także dwie odrębne fazy popytu na BTC: prepandemiczną i postpandemiczną.

– Popyt przedpandemiczny był w dużej mierze spekulacyjny. Ludzie widzieli, że Bitcoin osiągnął spektakularny wzrost i chcieli być częścią tej gry. Ale myślę, że post-pandemia jest poza spekulacjami. Chodzi bardziej o to, że ta rzecz ma stały obieg, nie zostanie zdemaskowana. Ludzie martwią się o odpływ dolara i zastanawiają się, czy nie powinni trzymać krypto oprócz złota jako bezpiecznej waluty – dodaje.

DBS nie jest jedynym bankiem, który dostrzega ten trend. Singapurski bank aktywów cyfrowych Sygnum, który posiada licencję bankową szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego jest podobnego zdania.

– Od wybuchu COVID-19 wzrosło zainteresowanie ze strony firm zajmujących się zarządzaniem inwestycjami i majątkiem zamożnych rodzin i osób prywatnych, które postrzegają aktywa cyfrowe jako alternatywę i sposób ochrony przed niepokojącym ryzykiem inflacji – powiedział Martin Burgherr z Sygnum Banku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) w półtoramiesięcznej konsolidacji. EBC opublikuje nowe prognozy gospodarcze
Następny artykułWIG 20 zdominowały niedźwiedzie. Zyskuje tylko Play. Tauron ponad 2 proc. w dół
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here