Naga MarketsIndeks dolara amerykańskiego (DXY) utrzymuje się w trakcie poniedziałkowej sesji w okolicy 90.76 pkt. co jest najniższym poziomem od kwietnia 2018 r. Spadł on tam w reakcji na piątkową publikację raportu amerykańskiego biura pracy (BLS), z którego wynika, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w listopadzie 2020 roku wyniosła zaledwie 245 tys. etatów, co okazało się najgorszym wynikiem od początku pandemii.

  • Rząd USA zamierza przeznaczyć 908 mld USD na pomoc najbardziej potrzebującym
  • Piątkowy raport BLS obnażył problemy amerykańskiego rynku pracy

Kongres USA przeznaczy 908 mld USD na wsparcie gospodarki

Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy zwiększyły oczekiwania co do konieczności wprowadzenia kolejnych programów pomocowych. Z najnowszych informacji wynika, że jeden z nich może być wart nawet 908 miliardów dolarów, które w ciągu najbliższych trzech do czterech miesięcy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie, w Stanach Zjednoczonych zatrudnionych jest bowiem o 9,8 mln osób mniej niż przed wybuchem pandemii. Ilość długotrwale bezrobotnych wzrosła natomiast do najwyższego poziomu od 2013 roku.

Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG wskazuje, że ostatnie dane sygnalizują, iż negatywny wpływ pandemii na amerykański rynek pracy może być odczuwalny dłużej niż pierwotnie zakładano. Należy bowiem wziąć pod uwagę ryzyko wystąpienia trzeciej fali zachorowań wiosną 2021 r., co wzmagać będzie presję na Kongres i Fed, aby dostarczyć kolejnych bodźców, w tym wspomniany wyżej pakiet pomocowy za 908 mld USD.

Ponadto oczekuje się, że Rezerwa Federalna może dokonać kolejnego luzowania polityki pieniężnej.

Słabość amerykańskiej waluty idealnie odzwierciedlają notowania indeksu DXY, którego wartość osunęła się od połowy marca br. o niemal 12 proc. osiągając w ten sposób najniższy poziom od kwietnia 2018 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVabun zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych
Następny artykułPKN Orlen przejmuje spółkę Polska Press od Verlagsgruppe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here