Naga MarketsPandemia do połowy 2021 r.? Prezes JPMorgan: Będziemy musieli z tym żyćNowe uderzenie pandemii koronawirusa przekreśla szansę na szybki powrót do „starej” normalności. Rozpadły się również plany szybkiego powrotu do wzrostu gospodarczego i ożywienia turystyki, a jak twierdzi prezes JPMorgan Jamie Dimon taka sytuacja może potrwać nawet do czerwca 2021 roku.

  • 40% pracowników JPMorgan będzie mogło pracować zdalnie po pandemii.
  • Obecnie bank planuje przywrócić jednynie do 25% pracowników do pracy stacjonarnej.
  • Liczba zarażonych COVID-19 w USA przekracza 7,7 milionów.

Pandemia wciąż stoi na przeszkodzie powrotu do normalności

Jak donosi Bloomberg, JPMorgan planuje przywrócić do pracy stacjonarnej jedynie od 15% do 25% załogi. Prezes banku jako przyczyny takiego posunięcia podaje m.in. brak szczepionki przeciw COVID-19 i lokalne regulacje. Według Dimona, pracownicy banku nie będą mogli wrócić do biur co najmniej do połowy kolejnego roku.

Nie oczekuję normalności aż do lata 2021 roku. Będziemy musieli z tym żyć. – powiedział na konferencji.

Zobacz również: Kurs funta (GBP) pozostaje nienaruszony, a termin negocjacji Brexitu bliżej końca

Miliarder wskazuje, że praca w najbliższych miesiącach będzie odbywała się za pomocą spotkań online za pośrednictwem komunikatorów takich jak Zoom czy Skype. Dimon przyznał jednocześnie, że on sam wznawia niektóre spotkania ze swoimi klientami.

Zaczynamy widzieć, jak niektórzy ludzie wracają na prostą. Myślę, że można to zrobić całkiem bezpiecznie. Niektórzy się boją. Zobaczymy. – kontynuował.

Szybki wzrost liczby zachorowań

Dane jasno sugerują, że nikt nie powinien oczekiwać poprawy sytuacji w najbliższych tygodniach. Liczba zarażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych zbliża się do 7,8 milionów, a Wielka Brytania rozważ możliwość wprowadzenia ponownej kwarantanny w całym kraju.

Agencja Bloomberga zauważa, że na początku lata Jamie Dimon zachęcał rząd do szybkiego zmniejszania ograniczeń, co miało doprowadzić do mniejszych strat gospodarki USA. W obliczu kolejnej fali pandemii JPMorgan chce wprowadzić możliwość stałej pracy zdalnej, nawet kiedy praca w biurze będzie już bezpieczna.

Praca z domu musi służyć klientom i konsumentom, a nie tylko pracownikom. – zaznaczył Dimon.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji JPMorgan w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here