Naga MarketsmarvipolPanattoni oraz Marvipol sprzedały na rzecz LaSalle Investment Management dwa parki miejskie w Warszawie – City Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II, podało Panattoni. Obiekty o łącznej powierzchni blisko 25 000 m2 zostały zbyte za ok. 30 mln euro.

Panattoni oraz Marvipol sprzedały na rzecz LaSalle Investment Management dwa parki miejskie w Warszawie

Oba parki składają się z nowoczesnych budynków klasy A o powierzchni odpowiednio 10,71 tys. m2 oraz niemal 14 tys. m2, podano.

“Parki miejskie cieszą się ogromną popularnością, bo położenie obiektu w obrębie miasta znacznie ułatwia wydajną dystrybucję towarów na końcowym etapie tzw. ostatniej mili. To jest szczególnie istotne w przypadku operatorów logistycznych i firm z branży e-commerce. Położenie wewnątrz miasta zapewnia także możliwość korzystania z doskonałej infrastruktury oraz szerokiego zasobu wysoce wykwalifikowanej kadry pracowniczej” – powiedział CEO Panattoni Robert Dobrzycki, cytowany w komunikacie.

Parki miejskie oferują uniwersalną i jednocześnie elastyczną powierzchnię, która może być dostosowana do potrzeb klientów różnych branż. Ze względu na swoje położenie w obrębie miast wykorzystywane są nie tylko jako zaplecze operacji logistycznych, ale także na lokalizację biura czy showroomu firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Logistyka od dawna stanowi sektor docelowy dla LaSalle E-REGI, a ostatnie wydarzenia tylko wzmocniły nasz pogląd na klasę aktywów. Biorąc pod uwagę szybki rozwój handlu elektronicznego, rozwijającą się w Polsce krajową infrastrukturę drogową, dostęp do niskich kosztów pracy i relatywnie niskie czynsze w porównaniu z Europą Zachodnią, spodziewamy się, że w nadchodzących latach portfolio będzie miało korzystne fundamenty popytowe, zapewniając długoterminowo zabezpieczony dochód dla funduszu” – podsumował managing director and fund manager LaSalle E-REGI Uwe Rempis, cytowany w komunikacie.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z najwiękzych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here