Naga MarketsPo tym jak Salwador jako pierwszy kraj na świecie w pełni zalegalizował bitcoina jako środek płatniczy do użytku na równi z dolarem, w tym również do płacenia podatków, kolejny kraj z Ameryki Środkowej postanowił umożliwić swoim obywatelom swobodne korzystanie z kryptowalut. Republika Panamy – bo o niej mowa – wprowadza projekt ustawy regulującej kryptowaluty. Ustawa ta ma na celu uznanie bitcoina (BTC) za alternatywną metodę płatności i umożliwienie swobody korzystania z kryptowalut.

Bitcoin coraz bardziej popularny w Ameryce Środkowej 

Ogłaszając tę wiadomość na Twitterze, panamski pro-kryptowalutowy kongresmen Gabriel Silva podkreślił, że nowa inicjatywa prawna ma potencjał do generowania tysięcy miejsc pracy, tworzenia nowych źródeł inwestycji, a także uczynienia rządu „bardziej przejrzystym”.Zgodnie z dokumentem projektu ustawy udostępnionym przez Silvę, nowe przepisy zamierzają uznać aktywa kryptowalutowe, takie jak bitcoin, jako alternatywną globalną metodę płatności dla „wszelkich operacji cywilnych lub handlowych, które nie są zabronione przez system prawny Republiki Panamy.”

Autorzy ustawy podkreślili, że kryptowaluty umożliwiają szybkie i tanie płatności, pozwalając im na sfinalizowanie transakcji finansowej „niezależnie od odległości między stronami i wielkości transakcji.”

W przeciwieństwie jednak do Salwadoru, którego rząd zobowiązał lokalne firmy do akceptowania BTC w zamian za towary lub usługi obok dolara amerykańskiego, nowa ustawa kryptowalutowa Panamy nie zamierza wymuszać obowiązkowej akceptacji bitcoina. Zamiast tego, przepisy wzywają jedynie do ustanowienia swobody korzystania z kryptowalut takich jak BTC i ETH w Panamie.

Silva powiedział, że nowy projekt ustawy został przygotowany we współpracy z obywatelami Panamy i multidyscyplinarnym zespołem, w tym ekspertami branżowymi i technologicznymi.

– Przepisy zostały stworzone z uwzględnieniem ważnych wytycznych dostarczonych przez organizacje międzynarodowe, takie jak Financial Action Task Force – wskazał.

Autor poleca również: 

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin przewidywania | kurs gpw | giełda orlen | kurs walut w czasie rzeczywistym | benefit akcje prognozy | pkobp notowania | cyfrowy polsat kurs akcji | cena akcji lotos |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPre-Market: Oczekiwanie na zmienność – DAX oraz NQ we wtorek
Następny artykułWtorek nie przynosi większej zmienności na kursach walut. Nieznaczne wzrosty na dolarze, spadki na euro.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here