Naga MarketsW latach 90-tych listy przebojów muzyki pop na całym świecie podbijał brytyjski girlsband Spice Girls. Dwadzieścia lat później scenę muzyczną zagarnąć dla siebie planuje natomiast kolejny dziewczęcy zespół, tym razem poświęcony… kryptowalutom. Poznajcie Virtual Currency Girls!


8 piosenkarek, każda identyfikuje się z inną kryptowalutą

Luźne podejście japońskiego rządu do rynku kryptowalut sprawiło, że ten cieszy się ogromną popularnością wśród japońskich obywateli. W momencie gdy sąsiednie Chiny i Korea Południowa chcą regulacjami ograniczać swobodę rynku, Kraj Kwitnącej Wiśni zdaje się pozostawiać wybór w rękach inwestorów.

Dodając do tego poziom „ekstrawagancji” japońskiej rozrywki – przynajmniej w przypadku zachodnich odbiorców – byliśmy już świadkami takich wydarzeń jak wybór Miss Bitcoin. Tym razem Japonia postanowiła połączyć jednak swojej zamiłowanie do muzyki J-Pop (japoński pop) oraz kryptowalut, aby edukować społeczeństwo w zakresie tego dynamicznie rozwijającego się rynku. Właśnie w taki sposób powstał girlsband o nazwie Virtual Currency Girls.

Każda dziewczyna w ośmioosobowym składzie reprezentue jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Główna wokalistka zespółu, 19-letnia Rara Naruse ma nadzieję, że wraz z koleżankami zwiększą popularność rynku cyfrowych tokenów:

„Nasz zespół nie powstał, aby promować spekulację lub inwestycje. Z ogromnej liczby kryptowalut wybrałyśmy kilka tych, które naszym zdaniem przetrwają próbę czasu i które mają szansę stać się pełnoprawnymi środkami płatniczymi. Wykorzystujemy rozrywkę jako medium do przekazania naszego apelu szerokiemu gronu odbiorców” – mówiła Naruse w wywiadzie dla Japan Today.

Poniżej lista członkiń zespołu i ich alter ego w kryptowalucie:

  • 19-letnia Rara Naruse, Bitcoin Cash (BCH)
  • 16-letnia Hinano Shirahama, Bitcoin (BTC)
  • Ami Amo, Ethereum (ETH)
  • 22-letnia Suzuka Minami, NEO (NEO)
  • Momo Aisu, MonaCoin (MONA)
  • 17-letnia Kanako Matsuzawa, Cardano (ADA)
  • 17-letnia Koharu Kamikawa, NEM (XEM)
  • 15-letnia Hinata Kozuki, Ripple (XRP)

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here