Naga MarketsCena palladu znajduje się coraz wyżej, podczas dzisiejszej sesji przekroczyła ona barierę 1500$. Trend wzrostowy jaki obserwujemy od dłuższego czasu jeszcze bardziej przybiera na sile. Tak silne wzrosty można tłumaczyć wzrostem zapotrzebowania przez producentów samochodowych, którzy muszą dopasować się regulacji dotyczących emisji spalin, a między innymi właśnie pallad jest wykorzystywany w tym procesie.


Cena tego surowca rośnie już 7 miesiąc z rzędu, wzrosty możemy także obserwować na złocie jak i srebrze czy platynie. Początek 2019 roku jest więc bardzo dobry dla rynku surowcowego. Jak podaje Citigroup, na palladzie możemy oczekiwać dalszych wzrostów z celem nawet na 1600$

Niektórzy analitycy twierdzą jednak, że rajd wkrótce się skończy. Powodem ma być spadek sprzedaży samochodów w Chinach i odchodzenie od silników diesla. Kolejnym czynnikiem, który ma wpływać na spadek sprzedaży samochodów są usługi typu car-sharing, pozwalające korzystać wielu użytkownikom z jednego pojazdu. Jeszcze jednym argumentem wymienianym przez analityków rosnąca sprzedaż samochodów z silnikiem elektrycznym, które mają wyprzeć te benzynowe i diesla.

Zobacz także: Surowce w górę, złoto srebro i ropa rosną

Sytuacja techniczna na wykresie

Patrząc technicznie na wykres, aktualnie ciężko szukać szczytów. Znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym i należy czekać na korektę, aby połączyć się dalej w obowiązującym kierunku. Z perspektywy szerokiego interwału czasowego- D1 dopiero korekta w rejony 1200$ byłby dobrym poziomem, aby myśleć o zakupach. Jest to poziom na tyle odległy, że jak na razie nie wydaje się on możliwy. Dlatego też aby szukać okazji inwestycyjnych należy zejść do niższego przedziału czasowego.

Wykres palladu

Patrząc na interwał H4, również widać wyraźną przewagę strony popytowej. rynek wykonuje bardzo płytki korekty i silne impulsy wzrostowe. Pierwszą okazją do zakupów może się okazać zejście w rejony ostatnich maksimów – klasyczna strefa wsparcia – poziom 1425$. Gdyby korekta miała zrównać się z poprzednim ruchem spadkowym, to pozycji długich można by szukać przy 1380$. Dopiero załamanie tego poziomu, otworzyłoby drogę do większej korekty spadkowej. jak na razie znajdujemy się jednak w silnym trendzie wzrostowym i nic nie wskazuje na jego zakończenie. Dopóki rynek ryzykuje coraz wyższe szczyty i dołki nie ma mowy o pozycjach krótkich.

Wykres palladutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here