Naga MarketsOstatnie wystąpienie prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa nie wpłynęło na umocnienie greenbacka. O godzinie 14:30 poznaliśmy natomiast kilka istotnych danych z amerykańskiej gospodarki. Sprawdźmy zatem jakie były ich odczyty, a także jak reaguje na nie główna para walutowa.

Inflacja producencka i sprzedaż detaliczna

Najważniejsze odczyty dotyczyły m.in. inflacji producenckiej (wskaźnik PPI) w ujęciu miesięcznym za grudzień 2016 r. Spodziewano się wskazania na poziomie 0,3%, który miał być niższy od poprzedniego (0,4%) i tak faktycznie się stało.

źródło: bls.gov
źródło: bls.gov

Kolejny istotny odczyt za grudzień ubiegłego roku to bazowa sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym. Prognozowany przez analityków 0,5-procentowy wzrost nie został osiągnięty i odczyt uplasował się na poziomie 0,2%. Zrewidowano natomiast w górę odczyt poprzedni z 0,2% na 0,3%.

Sprzedaż detaliczna (m/m) okazała się wyższa od poprzedniego odczytu (0,2%), natomiast zawiodła prognozy na poziomie 0,7% i ostatecznie zatrzymała się na 0,6%.

źródło: census.gov
źródło: census.gov

Reakcja Eurodolara

Początkowo na parze walutowej EURUSD pojawił się ruch wzrostowy, który doprowadził do testu górnego ograniczenia strefy konsolidacji przy 1.0670. Szybko jednak doszło do ponad 50-pipsowego spadku, który osiągnął poziom 1.0620.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

eurusd

Krótkoterminowo do pokonania pozostaje wspomniana strefa oporu konsolidacji oraz poziomy maksymalne z 12-go grudnia, o ile w ogóle mamy myśleć o dalszych wzrostach. Jeśli jednak cena utrzyma się w / pod widoczną na powyższym wykresie strefą dalej obowiązywać będzie ruch boczny, który łatwiej dostrzec na wykresie H4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here