Naga MarketsO godzinie 16:00 rynki poznały wyniki grudniowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku oraz wartość kanadyjskiego wskaźnika Ivey PMI.


Jobs opening bez większych zmian

Jak wynika z raportu, jobs opening nie uległy większej zmianie – 5,501 mln, przy prognozie 5,568 mln oraz wyniku z poprzedniego miesiąca 5,505 mln (po spadkowej rewizji z 5,522 mln) jest jedynie kosmetyczną różnicą. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: BLS

Kanadyjskie PMI Ivey w dół

Dane za styczeń przedstawiają się dość negatywnie – Ivey PMI wyniosło jedynie 57,2 wobec prognoz na poziomie 58,3 oraz poprzedniego odczytu na poziomie 60,8.

źródło: www.iveypmi.uwo.ca

Indeks Ivey PMI to wskaźnik aktywności gospodarczej publikowany przez kanadyjską Richard Ivey School of Business. Budowa wskaźnika jest identyczna jak w przypadku pozostałych indeksów PMI (choćby amerykańśkiego ISM PMI, czy Markit PMI).

Jak reagował USDCAD

Ponieważ obydwie powyższe publikacje okazały się pesymistyczne i nie sprostały rynkowym oczekiwaniom spodziewać mogliśmy się osłabienia zarówno Dolara amerykańskiego jak również kanadyjskiego. Spoglądając na wykres USDCAD widzimy, że  opublikowane dane miały zdecydowanie większy wpływ na USD w efekcie czego para ta w dalszym ciągu kontynuuje spadki zapoczątkowane opublikowaną o godz. 14:30 paczką danych ze Stanów zjednoczonych i Kanady, o której pisaliśmy we wcześniejszym artykule..

USDCAD M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Pozytywne sygnały na Marvipolu [MVP] i ABPL [ABE]
Następny artykułCADJPY – reakcja popytowa odrzuca istotne wsparcie 85.00
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here