TMS


CC_CAD_canada_dollar_flag_leaf_looney_syrup_2

O godzinie 14:15 rynki poznały wyniki rozpoczętych budów domów w Kanadzie za maj 2017 roku. W kwietniu wskaźnik plasował się na poziomie 214,1 tys., prognozy mówiły o delikatnym osunięciu do 205 tys. Szczegóły popołudniowej publikacji i reakcja CAD poniżej.


Kanadyjskie housing starts w dół

Ostateczny rezultat okazał się gorszy zarówno od poprzedniego odczytu, który zrewidowano w dół do 213,5 tys. jak również od prognoz (205,0 tys.) i plasował na poziomie 194,7 tysięcy.  W momencie kiedy rynki żyją jednak posiedzeniem EBC ciężko uznać, że informacja ta była dla inwestorów istotna.

Źródło: CMHC

Punktualnie o godzinie 14:30, poznaliśmy cotygodniowe podsumowanie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. 

Zgodnie z informacjami, które amerykański DOL publikował o godzinie 14:30, w tygodniu kończącym się 3 czerwca, liczba osób ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych w USA wyniosła 245 tysięcy. Jest to spadek o 10 tysięcy w stosunku do wcześniejszego odczytu, który zrewidowano w górę z 248 tys. do 255 tys. Czterotygodniowa średnia plasowała się natomiast na poziomie 242 000, co oznacza wzrost o 2 250 w stosunku do zeszłotygodniowych danych.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims. Pełny raport dostępny pod linkiem.

Źródło: DOL

Pozytywnie zaskoczyły natomiast dane dot. ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, które uplasowały się na poziomie 1,917K.

Źródło: pl.investing.com

Spoglądając na wykres USDCAD zauważymy, że mimo złych odczytów z Kanady, CAD w reakcji na pierwszą z publikacji umacniał się w stosunku do USD. Na skutek publikacji ze Stanów Zjednoczonych obserwowaliśmy jednak reakcję popytową. Biorąc jednak pod uwagę, że zasięg całego ruchu wyniósł zaledwie 14 pips uznać można, że nie była to zbyt dynamiczna reakcja.

USDCAD M15


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here