Naga MarketsW czwartek o godzinie 14:30 na rynek spłynęła paczka danych m.in poznaliśmy cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy oraz sprzedaż detaliczną w Kanadzie. Dodatkowo konferencja ECB ws. polityki stóp procentowych.


W tygodniu kończącym się 20 stycznia liczba wstępnych zadeklarowanych bezrobotnych wyniosła 233 tysięcy poinformował Departament Pracy. Wartość ta wzrosła o 17 000 od poprzedniego tygodnia, kiedy to było 216 tysięcy po rewizji. Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła 240 000, co stanowi spadek o 3500 w porównaniu średnią z poprzedniego tygodnia.

Skorygowana sezonowo stopa bezrobocia wyniosła 1,4 proc. za tydzień kończący się 13 stycznia, bez zmian w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Podstawowa sprzedaż detaliczna w Kanadzie wzrosła w listopadzie do 1,6% z poprzednich 0,8%; analitycy spodziewali się wzrostu tylko o 0,8%. Był to największy wzrost od marca 2017 roku w ujęciu m/m.

Trwa także konferencja ECB:

Reakcja rynku

Największą reakcje powinniśmy zobaczyć na parze USDCAD w związku z zaskoczeniem w danych o sprzedaży detalicznej, jednak to na EURUSD za sprawą konferencji pojawił się silny ruch w górę wspólnej waluty.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDCAD i EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Przy akompaniamencie spadku na indeksach giełdowych m.in DAX, para eurodolar wychodzi na nowe trzyletnie maksima i jest już o krok od poziomu 1.2500. Kolejny istotny poziom oporu w dłuższym terminie to 1.2750 gdzie był zlokalizowany punkt zwrotny w lipcu 2013 i wrześniu 2014 roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC pozostawia stopy procentowe i QE bez zmian. Co z EUR?
Następny artykułPodsumowanie EBC: Mario Draghi wypycha EUR na 3-letnie maksima
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here