TMS


W piątek o godzinie 14:30 poznaliśmy istotne dane z Kanady, była to sprzedaż detaliczna, która wzrosła w lutym o 0,4% a także indeks CPI +0,3% za marzec – poinformowało biuro statystyczne Kanady.


Sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,4% w lutym do 49,8 mld USD, odpowiedzialna za to była wyższa sprzedaż w nowych salonach samochodowych (+1,88%) i sklepach z artykułami ogólnymi (+2%). Sprzedaż wzrosła w 4 z 11 pod-sektorów, co stanowi 47% handlu detalicznego.

Po trzech miesiącach spadków sprzedaż materiałów budowlanych i sprzętu ogrodniczego wzrosła o 2,1%. Stacje benzynowe odnotowały spadek sprzedaży (-0,9%) po raz pierwszy od czerwca 2017 r. a sprzedaż w sklepach odzieżowych i z dodatkami spadła o 1,4%. Sprzedaż w sklepach z żywnością i napojami spadła o 0,3%, głównie z powodu niższej sprzedaży alkoholu (-2,2%).

CPI

Indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) bez cen benzyny wzrósł o 2,3% rok do roku w marcu, po wzroście o 2,2% w lutym.

Reakcja rynku

Najmocniejszy ruch pojawił się na parze USDCAD, gdzie kupujący przejęli inicjatywę już dwa dni wcześniej, kiedy mocny do tej pory dolar kanadyjski począł się osłabiać. Para około godziny przed publikacją zaczęła spadać, przełamując nocne wsparcie 1.2650 aby po danych gwałtownie się umocnić.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDCAD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Dolar US zyskał już blisko 80 pipsów a para kieruje się w stronę najbliższego oporu czyli 1.2730 kiedy to notowania utworzyły bazę w pierwszym tygodniu kwietnia.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here