Naga MarketsDziś o godzinie 14:30 byliśmy świadkami publikacji paczki danych z Stanów Zjednoczonych. Wśród opublikowanych raportów najważniejszym wydaje się być grudniowy bilans handlowy. Jak co tydzień amerykański Departament of Labour opublikował również najnowsze dane dotyczące liczby pobranych zasiłków dla bezrobotnych. Jak dzisiejsze dane wpłynęły na dolara?


Jak informuje Census Bureau amerykański deficyt w handlu zagranicznym powiększył się do 65 mld USD w grudniu 2016 roku. Opublikowana wartość nie spełniła oczekiwań rynku wyrażonych w prognozach na poziomie 64,5 mld USD jednak wciąż jest niższa niż ta opublikowana w listopadzie (65,3 mld USD).

Wartość eksportu w grudniu wyniosła 125,5 mld dolarów (aż o 3,7 mld USD więcej niż w listopadzie). Wzrost odnotowano również w wielkości importu – wartość sprowadzonych towarów wyniosła 190,5 mld USD (to o 3,4 mld USD więcej niż w listopadzie).

Zapasy hurtowników wzrosły o 1% w porównaniu z listopadem 2016 i szacuje się, że wynosiły w grudniu 601,1 mld USD. Grudniowa wartość nadal jest o około 2,6% wyższa niż ta raportowana w odpowiadającym okresie roku 2015.

źródło: www.census.gov

W przypadku danych raportowanych przez amerykański Departament of Labour również nie można mówić o pozytywnym zaskoczeniu. Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (initial jobless claims) wzrosła o 22 tys. do poziomu 259 tys. w trzecim tygodniu stycznia. Również dane dotyczące poprzedniego odczytu zostały zrewidowane w górę o trzy tysiące do poziomu 237 tys. Prognozy jobless claims mówiły o wzroście liczby złożonych wniosków do poziomu 247 tysięcy.

Średnia z ostatnich czterech tygodni znalazła się na poziomie 245,500, co jest wartością o 2000 niższą niż przed tygodniem – informuje raport.

źródło: www.dol.gov

Jak reaguje dolar?

EUR/USD

Po silniejszych spadkach przed początkiem sesji amerykańskiej EUR/USD delikatnie koryguje. Układ świec faworyzuje jednak dalsze spadki

USD/JPY

Negatywny wpływ popołudniowych danych na dolara widać na USD/JPY. Para znalazła się na wsparciu w okolicy poziomu 114,10.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here