Naga MarketsToday in USA jest programem, którego celem jest przygotowanie inwestorów do sesji giełdowej w USA prowadzonej przez doświadczonego analityka rynków finansowych – Bogusza Kasowskiego. Tym razem jednak, podczas czwartkowego (14.02) programu gościem był Dr. Przemysław Kwiecień – Główny Ekonomista XTB, z którym prowadzący poruszał wiele istotnych tematów makroekonomicznych o realnym wpływie na aktualną sytuację geopolityczną. 


Today in USA – program jest przygotowaniem do sesji giełdowej w USA, jednak biorąc pod uwagę specjalistyczną i makroekonomiczną wiedzę zaproszonego gościa podczas czwartkowej emisji programu (14.02) dr. Przemysława Kwietnia, Głównego Ekonimistę XTB spotkanie miało charakter dyskusji na tematy geopolityczne i rynkowe mogące wpłynąć na kondycję amerykańskiej giełdy w średnim terminie.

Tematy debaty?

Podczas spotkania z gościem poruszone zostały tematy m.in konferencji irańskiej w Polsce, wielofrontowych działaniach Trumpa, wojnie celnej z Chinami oraz: Apple wznawia sprzedaż starszych modeli iPhoen’ów (7 i 8 w Niemczech, ale tylko tych wyposażonych w procesory Qualcomm, w związku z przegranym w grudniu procesem sądowym, po którym musiał zaprzestać używania procesorów Intela w produktach na rynek niemiecki.

Unia Europejska wprowadziła w środę (13.02) przepisy dotyczące ograniczenia uprawnień gigantów technologicznych celem zapewnienia równych szans z tradycyjnym modelem biznesu w zakresie sklepów z aplikacjami, wyszukiwarkami, witrynami handlowymi i rezerwacyjnymi. Kwestie umowy dotyczą m.in. Amazona, eBay’a, App Store, Google Play, Facebook (i jego apki Marketplace), Booking.com i Leboncoin.fr.

Austriacki urząd ds. konkurencji poinformował, że wszczyna śledztwo przeciwko spółce Amazon z podejrzeniem naruszenia austriackich i europejskich przepisów antymonopolowych. Mowa w tym wątku o warunkach dostępu austriackich detalistów do rynku oferowanego przez Amazon i jego prawdopodobne faworyzowanie swoich podmiotów.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here