Naga MarketspanovaP.A. Nova odnotowała 17,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 12,69 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 28,01 mln zł wobec 20,58 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 123,51 mln zł w I poł. 2019 r. wobec 95,49 mln zł rok wcześniej.

“Istotny wzrost przychodów w porównaniu do I połowy 2018 r. jest efektem wzrostu przychodów ze sprzedaży usług budowlanych realizowanych przez jednostkę dominującą – P.A. Nova S.A. dla odbiorców zewnętrznych (spoza grupy kapitałowej), jak i rozpoznaniem przychodów ze sprzedaży mieszkań w inwestycji w Bad Staffelstein w Niemczech” – czytamy w raporcie półrocznym.

“Dodatkowo zanotowany został wzrost przychodów w segmencie najmu. Były one w I połowie roku 2019 o ponad 7% wyższe w porównaniu do I połowy roku 2018. Jest to w głównej mierze efekt oddania do użytkowania rozbudowanej części parku handlowego w Sosnowcu, a także parku handlowego w Jaworznie. Powierzchnia najmu obiektów generujących przychody na koniec I połowy 2019 r. wyniosła ponad 133 tys. m2. Przychody pozostałych segmentów, których udział jest znacząco niższy, nie miały istotnego wpływu na obraz podstawowych pozycji sprawozdania z całkowitych dochodów grupy kapitałowej” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 8,01 mln zł wobec 1,8 mln zł zysku rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki zyskują dzisiaj już około 10%. Na wykresie mamy mocne odbicie od historycznych minimów. Wszystko wskazuje na to, że cena powinna niebawem atakować okolice 14 zł, a więc linię trendu i poziom ostatnich wierzchołków.

panova

Czytaj także: Akcje PKN Orlen na ważnym wsparciu. Plany przejęcia firmy Ruch S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here