Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

P.A. Nova SA jest firmą oferującą usługi w zakresie realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju.

panova

Spółka należała do ścisłej czołówki najmocniej zyskujących firm podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia. Wzrosty ostatecznie osiągnęły poziom 12% choć wynik w ciągu dnia był jeszcze lepszy. Udanie został zakończy cały tydzień, w którym akcje zdrożały o niemal 20%. Piątkowa zwyżka to reakcja rynku na pozytywne informacje dotyczące wygranego przetargu na budowę sklepu Ikei w Lublinie. Umowa warta jest niemal 66 mln zł i powinna wpłynąć na poprawę wyników w przyszłości. Spółka snuje także plany wejścia na rynek niemiecki co także powinno podobać się inwestorom. Co do samej techniki, trzeba zaznaczyć, że spółka jest niezła pod tym względem, przynajmniej jeżeli chodzi o respektowanie poziomów wsparcia czy oporu. Wybicie, które właśnie się dokonało powinno w dłuższym terminie skutkować wzrostami do kolejnego oporu w rejonie 35 zł. Możliwe oczywiście, że wcześniej dojdzie jednak do korekty. O szansach na wzrosty pisałem ostatnio 26 sierpnia.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Komputronik jest polskim dystrybutorem sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz elektroniki użytkowej.

komputronik

W miniony piątek spółka zanotowała pierwszą od dłuższego czasu udaną sesję. Akcje rosły o 5,6% w asyście najwyższych obrotów od początku roku. Wzrosty są efektem opublikowania wyników za okres wakacyjny, w którym zarówno zyski jak i przychody rosły w tempie dwucyfrowym. Spółka pozytywnie ocenia także perspektywy na dalszy okres, zwłaszcza wzrost sprzedaży poprzez posiadane punkty oraz przez internet. Z punktu widzenia czysto technicznego, odreagowanie przychodzi na poziomie 5 zł i przy dolnej krawędzi kanału spadkowego, z którym mamy do czynienia od kwietnia. Wydaje się, że kupujący powinni doprowadzić do odreagowania przynajmniej do górnej krawędzi czyli okolic 6 zł.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/JPY – korekta w trendzie wzrostowym, szansa zagrania opcji CALL
Następny artykułSpadki wolumenów na GPW w sierpniu 2016r.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here