Naga Marketsmoneta funt szterlingFunt jest najdroższy od 2018 roku w stosunku do dolara, a w relacji do polskiego złotego zmierza na pięcioletnie szczyty. Strategowie z Capital Economics uważają, że plan działania rządu mający na celu złagodzenie obecnej blokady w Anglii skieruje gospodarkę z powrotem do jej rozmiarów sprzed pandemii do pierwszego kwartału 2022 r. Rząd i Bank Anglii raczej nie zboczą z kursu w kierunku bardziej rygorystycznej polityki, a więc jest mało prawdopodobne, aby rentowności brytyjskich obligacji znacznie wzrosły.

  • Kurs GBP/PLN zmierza w kierunku pięcioletniego szczytu 5,2530 zł
  • Stopniowe łagodzenie blokad pozwoli brytyjskiej gospodarce powrócić do poziomu z lutego 2020 r. pod koniec tego roku
  • Rząd Johnsona i Bank Anglii raczej nie utrudnią ożywienia gospodarczego poprzez nagłe zacieśnienie polityki

Kurs funta (GBP/USD) wzrósł do najwyższego poziomu od kwietnia 2018 roku – CE

Brytyjski rząd zamierza podać wszystkim dorosłym pierwszą dawkę szczepionki do końca lipca. W związku z tym eksperci z CE uważają, że stopniowe łagodzenie blokad pozwoli gospodarce powrócić do poziomu z lutego 2020 r. pod koniec tego roku i do tego samego poziomu, co w czwartym kwartale 2019 r. w I kwartale 2022 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rząd Johnsona i Bank Anglii raczej nie utrudnią ożywienia gospodarczego poprzez nagłe zacieśnienie polityki. Choć rząd rozważa podniesienie podstawowej stawki podatku dochodowego od osób prawnych, to prawdopodobnie zostanie to z nadwyżką zrekompensowane kosztami przedłużenia niektórych obecnych programów wsparcia. W związku z tym polityka fiskalna w latach 2021/22 będzie prawdopodobnie luźniejsza niż obecnie planowana, a nie bardziej rygorystyczna – napisano w raporcie.

Tymczasem Bank Anglii od sierpnia podkreślał, że nie podniesie stóp procentowych przy pierwszych oznakach trwałego wzrostu aktywności gospodarczej lub inflacji. Analitycy twierdzą, że rynki finansowe w swoich prognozach posunęły się za daleko, wyceniając stopę kursu bankowego powyżej +0,10% na początku 2023 r.

Nasza prognoza stóp w Wielkiej Brytanii ​​nie zostanie podniesiona do 2026 r. Szybkie ożywienie gospodarcze i luźna polityka stanowią podstawę naszych prognoz, że funt i FTSE 100 wzrosną z 1,40 USD i 6600 obecnie do 1,45 USD i 7500 w tym roku – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | bitcoin wiadomosci | cena akcji pgnig dzisiaj | comparic |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here