Naga MarketsDolar australijski (AUD) nadal osiąga lepsze wyniki niż inne waluty surowcowe. Kurs pary walutowej AUD/USD właśnie wzrósł do nowych szczytów po pokonaniu lokalnego oporu z 6 stycznia na poziomie 0,7820. Australijczyk nadal korzysta na optymizmie co do globalnych perspektyw wzrostu/reflacji, co pomaga poprawić warunki handlowe Australii, zauważają eksperci z MUFG Banku. Proponują zakup AUD/USD w okolicach 0,7840 z celem powyżej 0,81. Podobnego ruchu oczekują analitycy z Westpac.

  • Australijczyk nadal korzysta na optymizmie co do globalnych perspektyw wzrostu/reflacji
  • RBA zauważył na początku tego tygodnia, że AUD ważony handlem będzie o około 5% wyższy w oparciu o wyższe ceny towarów
  • Dolar australijski czerpie wsparcie z względnej siły cyklicznego ożywienia w Australii

Kupno AUD/USD z celem na 0,8120 – MUFG

Bank Rezerw Australii (RBA) zauważył na początku tego tygodnia, że AUD ważony handlem będzie o około 5% wyższy w oparciu o wyższe ceny towarów, ale wzrost został osłabiony przez luźną politykę banku centralnego. Jednak w Australii rentowności gwałtownie wzrosły, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych ponownie wzrosła powyżej 1,4% z nieco poniżej 1,0% na początku tego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rentowności pozostają jednymi z najwyższych w ofercie w G10. W tym samym czasie dolar australijski czerpie wsparcie z względnej siły cyklicznego ożywienia w Australii. Stopa bezrobocia nadal spada szybciej niż oczekiwano.

Głównym zagrożeniem dla handlu jest to, że rosnące rentowności w USA mogą w końcu wywołać korektę aktywów ryzykownych, chociaż jak dotąd były one dość odporne. AUD ma najwyższą korelację z wynikami rynku akcji w grupie G10. Podwyższone długie pozycje na AUD i techniczne wskaźniki RSI również sygnalizują rosnące ryzyko korekty. Mimo to proponujemy kupno pary AUD/USD na poziomie 0,7840 ze stop lossem na 0,77 i take profit w okolicach 0,8120 – napisano w raporcie MUFG.

Kurs AUD/USD dobije do poziomu 0,80 – Westpac

Według ekonomistów z Westpac piątkowe wybicie z konsolidacji kursu AUD w górę sygnalizuje dalsze wzrosty w nadchodzącym tygodniu, z poziomem 0,8000 w zasięgu.

Rosnąca presja spowodowana dwoma czynnikami zapewne spowodowała, że ​​wystąpił gwałtowny ruch w górę w piątek. Aussie jest wspierany przez wzrost surowców takich jak aluminium 2,23%, nikiel 5,8%, miedź 7,3% i cyna 10,8%. Dodatkowo zaskakuje wzrost w zapowiedziach dywidend wśród australijskich spółek wydobywczych – wskazano w raporcie.

Kurs pary AUD/USD wyraźnie przekroczył nasz oczekiwany zakres konsolidacji 0,76 do 0,78. Wszelkie spadki z powrotem poniżej 0,7750/75 powinny zwiększyć aktywność kupujących z celem na okrągły poziom 0,80 – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje cena | kurs złotówki | kursy kryptowalut online | prognoza dolar |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here