Naga Marketseuro i dolaryOżywienie na amerykańskim rynku pracy nabrało tempa w październiku. Dolar amerykański (USD) odnotował niewielki wzrost wartości po piątkowym odczycie NFP, ale ekonomiści TD Securities uważają to za zgodne z ich poglądem, że dane, wycena i pozycjonowanie będą wspierać dalszy spadek kursu EUR/USD w nadchodzących tygodniach. Ekonomiści ze Scotiabanku również dostrzegają ryzyko spadkowe na najpopularniejszej pary walutowej na świecie z celem na poziom 1,10 w 2022 r.

NFP: EUR/USD może spaść poniżej 1,15 w miarę napływu danych – TDS

Dane z USA były mocne. Zatrudnienie wzrosło o 531 tys. (604 tys. dla sektora prywatnego), rewizje dodały kolejne 235 tys., bezrobocie spadło o 0,2 pkt do 4,6%, a zarobki godzinowe wzrosły o 0,4% m/m i 4,9% r/r. – napisano w raporcie.Eksperci zauważają, że dolar będzie lepiej pozycjonowany w nadchodzących tygodniach z punktu widzenia danych i wyceny.

Uważamy, że nastawienie będzie pozytywne względem dolara, zgodnie z sezonowym trendem obserwowanym w listopadzie. Uważamy, że EUR/USD może spaść poniżej 1,15 – dodano.

Kurs EUR/USD odnotuje znaczny spadek do 1,10 w 2022 r. – Scotiabank

Euro pod koniec tygodnia pogłębia straty w stosunku do dolara. Ryzyko spadkowe utrzymuje się w przypadku najpopularniejszej pary walutowej na świecie, a ekonomiści ze Scotiabanku prognozują, że kurs EUR/USD spadnie do 1,10 w przyszłym roku.

Gołębiość EBC wkrótce sprawi, że EUR/USD zmierzy się z poziomem 1,15, a test 1,14 powinien również przyjść ze względną łatwością, podczas gdy oczekujemy, że straty rozszerzą się do okolic 1,10 w 2022 roku – wskazano w raporcie.

Zagrożenia krótkoterminowe związane z powrotem obostrzeń w Europie również działają jako hamulec dla wspólnej waluty.

Euro będzie musiało trwale przebić się przez obszar 1,16 USD, aby przeciwdziałać trendowi spadkowemu – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here