Naga MarketsOżywienie gospodarcze może być szybsze niż się wycenia, uważa Credit SuisseRynki oraz koniunktura gospodarcza może po uderzeniu koronawirusa podnieść się szybciej niż wskazują na to obecne wyceny. Inwestorzy powinni być na to gotowi, uważają analitycy Credit Suisse wskazując na przemawiający za tym czynnik. Sceptyczni w tej kwestii pozostają natomiast analitycy z Societe Generale.

  • Indeks wartości Russel 1000 pokonał wskaźnik wzrostu w ostatnim czasie
  • Rośnie wiara w ożywienie w kształcie litery V
  • Okazje może stanowić zakup spreadów opcji call na jeden z ETF-ów

Wiara w ożywienie w kształcie litery V

Wartość akcji zaczęła rosnąć po długim okresie słabszych wyników. To właśnie ten wskaźnik  uważany jest za lepszy do śledzenia cykli gospodarczych niż indeks wzrostu. Co więcej, indeks wartości Russel 1000 pokonał wskaźnik wzrostu o ponad dwa punkty procentowe i pokonał go także tydzień wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mandy Xu, strateg z Credit Suisse uważa, że powyższe daje szansę na szybsze ożywienie.  – Aby wartość przewyższała w sposób zrównoważony, musimy odnotować znaczną poprawę wzrostu gospodarczego – co w obecnym otoczeniu oznacza większą wiarę w ożywienie o kształcie litery V niż obecnie się wycenia. Uważamy, że warto zabezpieczyć to ryzyko dodatnich zwrotów, szczególnie w świetle wciąż ostrożnego pozycjonowania inwestorów – Xu napisała w nocie.

Bardziej sceptycznie nastawieni są analitycy z Societe Generale, którzy obawiają się czy trend zostanie utrzymany. Szyki mogą bowiem popsuć “chwiejne” wyniki akcji cyklicznych. Mimo to, warto przygotować się na nadchodzące okazje.

Według Xu, dobrym rozwiązaniem może być zakup spreadów opcji call w funduszu SPDR dla sektora finansowego (SPDR Financial Select Sector). Fundusz ten osiągał ostatnio gorsze wyniki, jednakże w ostatnich tygodniach zaczęła rosnąć aktywność byczych opcji.

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here