Naga MarketsDolar australijski (AUD) może wzrosnąć do 85 centów amerykańskich (USD) w ciągu najbliższego roku. Według analizy czołowych ekspertów ceny towarów utrzymują się na niezmienionym poziomie wspierając waluty surowcowe, podczas gdy dolar amerykański silnie spada trzeci tydzień z rzędu. Kurs pary walutowej AUD/USD oscyluje w czwartek w okolicach 0,7750.

  • „Australijczyk” jest na dobrej drodze do odzyskania poziomu 80 centów w nadchodzących miesiącach
  • Dolar (USD) prawdopodobnie osłabi się wraz z zanikaniem amerykańskiej „wyjątkowości”
  • Towary, od ropy po rudę żelaza, rosną w górę, co wskazuje na oznaki ożywienia popytu

Kurs dolara (AUD): globalne ożywienie gospodarcze wsparciem dla gospodarki Australii

„Australijczyk” jest na dobrej drodze do odzyskania poziomu 80 centów w nadchodzących miesiącach, a dolar prawdopodobnie osłabi się wraz z zanikaniem amerykańskiej „wyjątkowości”, napisał australijski prognostyk Ray Attrill z National Australia Banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest to pogląd w dużej mierze zależny od utrzymania stabilnych cen surowców, utrzymania się sentymentu do ryzyka i związanego z tym osłabienia dolara – podkreślił Attrill.

Zakłady na „Australijczyka” odzwierciedlają przekonanie, że światowa gospodarka jest na dobrej drodze do odrodzenia, ponieważ towary, od ropy po rudę żelaza, rosną w górę, co wskazuje na oznaki ożywienia popytu. Jednak nie wszyscy podzielają ten optymizm. Zarządzający aktywami w funduszach przedłużają krótkie pozycje na AUD czwarty tydzień z rzędu.

Głównym zagrożeniem dla scenariusza NAB jest możliwość nałożenia nowych blokad ekonomicznych na dużą skalę.

Dopóki to ryzyko nie wystąpi, nadal postrzegamy wszelkie spadki AUD/USD z początku kwietnia poniżej 0,76 jako okazje do zakupu z celem na 0,85 – podsumował.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq notowanie | cena kryptowalut | nasdaq notowania | bitcoin notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here