Naga MarketsPojawia się niewielki popyt na EUR/USD. Ciągły wzrost od początku dzisiejszej sesji sugeruje, że inwestorzy liczący na szybki spadek w okolice 1.3650 USD wkrótce mogą zacząć się wycofywać z krótkich pozycji. Tym samym po raz kolejny dno z 7 marca (1,3707) obroniło się.

Różnice między politykami Fed oraz ECB wciąż odgrywają dużą rolę na rynku walutowym, ale sytuacja zaczyna się stabilizować.

Dodatkowo, mimo spadku inflacji ECB nie skłania się ku zwiększeniu łagodzenia , co dodatkowo wspiera EUR/USD. Również analiza techniczna, czyli fakt, że wsparcie na chmurze ichimoku na 1.3690 USD zostało utrzymane, sugeruje dalszy wzrost ceny kursu.

Sytuacja może zmienić się, jeżeli dojdzie do dziennego zamknięcia poniżej 1.3710 USD. Wtedy będziemy mogli spodziewać się rozszerzenia piątkowego spadku w okolice 1.3650 USD. Taką ewentualność sugeruje ułożenie 50 oraz 200 dniowej średniej kroczącej.

Wolumen transakcji na rynku międzybankowym odnotowany po ostatnim wystąpieniu prezesa ECB Mario Draghiego potwierdza duże zainteresowanie kupnem pary w okolicach 1.3700/10 USD. Jest to zatem istotne wsparcie.

Dane pokazują także, że poniżej 1.3690 USD wyraźnie spada zainteresowanie kupnem. W przypadku spadku poniżej tego wsparcia warto rozważyć zamknięcie długich pozycji.

 Analiza EURUSD 070414 v1

Poniżej prezentujemy poziomy wsparcia i oporu wyznaczone na podstawie rynku opcyjnego. Widać, że opór na 1.3736 USD został wyznaczony prawidłowo. Po przełamaniu przez ten opór będziemy mogli spodziewać się wzrostu w okolice 1.376 USD. Kolejnym celem będą okolice 1.38 USD.

Analiza EURUSD 070414 v2Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here