Naga MarketssOvid Works planuje wydanie gier Interkosmos 2 i Nemesis Distressed w 2022 r.Warszawa, 28.09.2021 (ISBnews) – Ovid Works planuje wydanie w przyszłym roku dwóch gier: Interkosmos 2 i Nemesis Distressed, poinformował prezes Jacek Dębowski.

„Pracujemy aktualnie nad dwiema grami: Interkosmos 2 (na PC, VR, single player z wieloma misjami i znacznie wydłużoną rozgrywką) oraz Nemesis Distress (na PC, multiplayer, premiera w trybie early access). Są one w naszym pipeline przewidziane na 2022 rok. Tematem obu jest kosmos, ale trafią do zupełnie innych grup odbiorców” – powiedział Dębowski podczas prezentacji.W przypadku Interkosmos 2 spółka ma partnerstwo z Oculus VR, należącym do Facebooka.

„Mocno nas wspierają, umieszczą Interkosmos 2 w Oculus Quest Store. Oculus interesuje przede wszystkim single player. Budujemy więc grę koncentrując się na single, ale tak, żeby w przyszłości ją dalej rozwijać. Firmy współpracujące z Oculus, jako dominującą platformą VR na rynku, mają szanse na dobry rozwój” – dodał prezes.

Wcześniejsze gry Ovid Works to Interkosmos (91% pozytywnych ocen, cały czas dobrze się sprzedaje, był m.in. w PC VR ready edycji Intela) oraz Metamorphosis.

„Produkcyjnie jesteśmy zadowoleni z Metamorphosis. Jednak mam wrażenie, że wciąż nie wykorzystała pełnego potencjału. Pandemia pokrzyżowała plany jej promocji na targach, natomiast nie ma takich gier na Steam. Wydaje mi się, że przed nią nadzieja, że jeszcze odżyje sprzedażowo” – stwierdził Dębowski.

Od 2016 spółka pozyskała łącznie finansowanie (inwestorzy i NCBR) na poziomie 6,6 mln zł na rozwój kluczowych projektów.

Ovid Works zostało założone w 2015 r. Właścicielem mniejszościowego pakietu akcji Ovid Works jest Varsav Game Studios. Spółka jest notowana na NewConnect od lipca 2020 r.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza | develia akcje prognozy | oncoarendi kurs | kurs korony czeskiej prognozy na najbliższe dni | dji index | giełda pge | btc wykres |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here