Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

USDJPY:
Obecnie znajdujemy się w fali wzrostowej rozpoczętej dnia 15.10. Mierząc największą korektę w obecnym ruchu, jesteśmy w stanie zauważyć, jak technika równości korekt wyznaczała do tej pory miejsca zwrotne. Na wykresie godzinowym widać, jak zasięg korekty, który kształtuje się w okolicach zniesienia fibo 23,6% całego ruchu, jest dodatkowo wzbogacony o sygnały Price Action oraz fakt, że w obecnym ruchu korekcyjnym dołki zaczynają się plasować na coraz wyższych poziomach. Nowy szczyt od którego obecna korekta się zaczęła, wystąpił niewiele powyżej poprzedniego. W związku z tym obawiając się wystąpienia formacji potrójnego szczytu, warto ustawić zlecenie Take Profit nie co poniżej ostatniego szczytu.

usdjpy1 USDJPY2USDCAD:

Sytuacja na tej parze wygląda z pewnością interesująco. Widzimy na wykresie D1, że obecnie walor znajduje się w trendzie wzrostowym. USDCAD1Jednakże mierząc największą korektę w ostatnim ruchu wzrostowym widać, że został pokonany zarówno zasięg 100% tej korekty, jak również 112,8%, który często służy za potwierdzenie odwrócenia trendu. W związku z tym, zgodnie z techniką określenia trendu overbalance, obecnie jesteśmy w fali spadkowej, która zostanie zakończona, gdy zostanie zniesiony zasięg największej korekty w obecnym odcinku.

USDCAD3Problem ze zniesieniem korekty, może zachęcić niedźwiedzi do grania na spadki oraz potwierdzić ich przekonania odnośnie potencjalnego punktu zwrotnego na 1,3420.

  USDCAD4 Zarejestruj się na bezpłatny Live Trading z Trading EliteConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPołudniowy przegląd rynku – okazja kupna na USD/JPY H4 z RR 1:4
Następny artykułTrade Ideas od UBS: Uwaga na EUR/USD!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here