Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

USDJPY:

Na wykresie dziennym możemy zauważyć, że wcześniejsze wzrosty zostały wyhamowane konsolidacją, by następnie znieść 100% zasięgu największej korekty danej fali wzrostowej. Do tej pory zasięg ten stanowił istotny poziom, który powstrzymywał dalsze spadki. Największa korekta w obecnym ruchu spadkowym wynosi niecałe 120 pipsów. Mierząc obecną korektę zaobserwujemy jak idealnie zasięg korekty zgrywa się z oporem na poziomie 122,25. Tam właśnie pojawi się idealna okazja do zajęcia krótkiej pozycji.

 1 2

 BRENT:

Ropa brent znajduje się w bardzo ciekawej sytuacji. Wszystko za sprawą zeszłotygodniowego spotkania OPEC oraz spodziewanej podwyżki stóp procentowych w USA. Umacniający się dolar sprawił, że został pokonane istotne wsparcie na poziomie $42.53. Wybicie tego poziomu nie było po drodze bykom na czarnym złocie. Wybicie nowego dołka oznaczało bowiem, że zamiast okazji do odwrócenia mieliśmy do czynienia z kolejną korektą w trwającym 1,5 roku trendzie spadkowym. Zasięg największej korekty w obecnej fali spadkowej pokazuje, że okazja do dołączenia do niedźwiedzi znajduje się w okolicach $42.11.

 3 4

 Zarejestruj się na bezpłatny Live Trading z Trading EliteConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/JPY, NZD/USD, GBP/NZD
Następny artykułUSD/JPY wybija konsolidację – sprawdź gdzie warto sprzedawać
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here