Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

USDCHF

Na wykresie słynnej pary walutowej Swissy widać poprawę nastrojów na rynkach. Frank szwajcarski umacnia się z reguły gdy zwiększa się niepokój na rynkach. Zeszły tydzień rozwiał wszelkie wątpliwości odnośnie stóp procentowych w USA. Byki dolarowe wreszcie usłyszały komunikat o długo oczekiwanej podwyżce. Na wykresie D1 widać obecnie trend wzrostowy, cechujący się coraz wyższymi szczytami i dołkami. Ostatni dołek ukształtował się na poprzednim oporze, co pokazuję istotę tego poziomu. Dodatkowo została przebita największa korekta ostatniej fali spadkowej, co daje do zrozumienia, że obecnie traderzy powinni szukać okazji do zajęcia pozycji długiej. Największa korekta w obecnym ruchu wzrostowym, który rozpoczął się dnia 14 grudnia, wskazuje zasięg 115 pipsów. Oznacza to, że obecna okazja do kupna znajduje się w okolicach poziomu 0,9880.

USDCHF1 USDCHF2S&P500:

Indeks ten był narażony największą przeceną z racji podwyżki stóp w USA, aczkolwiek paniki to nie wywołało. W gruncie rzeczy nie ma co się dziwić, skoro podwyżka już dawno znalazła swój wyraz w cenach dolara. Natomiast to na co warto zwrócić uwagę przy tym walorze, to z pewnością fakt, że z problemem wybija nowe szczyty, a nawet można by wskazać tendencję spadkową porównując poprzednie szczyty i dołki ze sobą. Jak zwykle punkt odniesienia stanowi wykres dzienny. Dlatego też, w chwili obecnej warto szukać okazji do krótkich pozycji. Zasięg 100% największej korekty został osiągnięty i teraz jakikolwiek sygnał Price Action jest mile widziany pod kątem sprzedaży. Target na wsparciu wokół okrągłego poziomu 2000 punktów, pozwoli uniknąć sytuacji w której pozycja odwraca się przeciwko traderowi.

[SP500]1 [SP500]2Zapisz się na bezpłatny Live Trading z Trading EliteConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPołudniowy przegląd rynku – 23,6% Fibo trzyma USD/JPY w ryzach
Następny artykułJak podwyżka Fed wpłynie na polską walutę? Komentarz Danske Bank.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here