Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


 

PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

USDCAD:

Loonie przeżywa swój gorący okres. Podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz spadki cen ropy naftowej przyczyniły się do wywindowania pary walutowej na maksima ostatniej dekady. Doprowadza to byków do euforii, skolei niedźwiedzie są bliskie rozpaczy. W takiej sytuacji wiele głosów może podnosić się z pytaniem: „Jak długo jeszcze?”. Doświadczeni traderzy wiedzą, że trend trwa znacznie dłużej niż komukolwiek mogłoby się wydawać. W związku z tym warto się przyjrzeć nieco bliżej tej parze walutowej, by ocenić ją pod kątem technicznym. Na wykresie dziennym bez wątpienia możemy dojrzeć siłę kupujących. Obecnie znajdujemy się w fali wzrostowej, która rozpoczęła się w połowie października. Zasięg największej korekty w obecnej fali wskazuje na to, iż można szukać okazji do zajęcia pozycji długiej w okolicach 1.3760. W przypadku głębszej korekty istotne wsparcie znajduje się w okolicach ceny 1.3440. Póki ceny ropy znajdują się na niskich poziomach zmiana trendu na USDCAD jest mało prawdopodobna.

usdcad_1 usdcad_2NZDUSD:

Nowozelandzki dolar jest jednym z największych beneficjentów końcówki roku. Wynika to z faktu, że aukcja mleka w tym miesiącu zakończyła się dwukrotnym wynikiem powyżej zera. Na początku grudnia mleko podrożało o 3,9% (poprzednio -7,9%). W połowie miesiąca aukcja zakończyła się wzrostem o 1,9%. W ciągu ostatnich lat mleko głównie traciło na wartości. Stąd też kwartalny odczyt PKB: 0,9% (poprzedni 0,3%) – spowodował wzrost optymizmu na Kiwi. Obecnie znajdujemy się w fali wzrostowej. Zasięg największej korekty wskazuje na okolice  0,6632, jako miejsce do zajęcia długiej pozycji . Jednakże zanim dojdzie do tego poziomu możemy spodziewać się odbicia w okolicach 0,6760, które przypada na dolne ograniczenie kanału wzrostowego.

NZDUSD_1 NZDUSD_2Zarejestruj się na bezpłatny Live TradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPołudniowy przegląd rynku – USD/JPY pod 120.50 sygnałem spadków?
Następny artykułCo będzie grane Admiral Markets 28.12.2015
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here