Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

BRENT:
Ropa cały czas traci na wartości, co przestało być dawno zagwozdką rynkową, a stało się normą. W dniu dzisiejszym poznamy odczyt dotyczący stanu zapasów “czarnego złota”. Dnia 6 stycznia zostały odnotowane wartości ujemne co oznaczało, że zmalała wielkość ropy w magazynach. Dzisiejsza prognoza zakłada wzrost zapasów o 1,9 mb co sugeruje dalszy spadek. Natomiast w dniu dzisiejszym można zaobserwować wzrost nawet o 3%, co dodatkowo wsparte ubyciem surowca w magazynach może przyczynić się do ciut większych wzrostów. Z punktu widzenia strategii overbalance znajdujemy się bez najmniejszych wątpliwości w trendzie spadkowym. Dlatego też mierząc zasięg największej korekty w obecnej fali spadkowej możemy zauważyć, że okazją do ponownego wejścia w krótką pozycję będą okolice $32.80. Lokalny opór w tym miejscu sprawia, że prawdopodobieństwo sukcesu transakcji jest większe.

BRENT_d

BRENTH1USDJPY:
Na wykresie dolara amerykańskiego do jena japońskiego możemy zaobserwować trend spadkowy, który potwierdzają coraz niższe szczyty oraz dołki od ostatniego miesiąca. W związku z takim stanem rzeczy warto zmierzyć największą korektę w obecnej fali spadkowej. Mierząc ją możemy zaobserwować jak zasięg 112,8% korekty nakłada się niemalże idealne na lokalna strefę oporu. Dodatkowe potwierdzenie można odnaleźć w tworzącej się korekcie ab=cd. Pamiętając, że ninja jest bardzo techniczną parą walutową można te sygnały potraktować jako zachętę do zawarcia transakcji.

USDJPYH4 USDJPYH1Bezpłatny Live Trading z Trading EliteConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd rynku HSBC. Co dalej z EUR/USD, AUD/USD i innymi?
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/AUD i kolejne zakupy?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here