Naga MarketsOverbalance Price Action jest strategią, która opiera się na klasycznej definicji trendu wspartej setupami Price Action. W poniższym linku znajduje się jej dokładny opis wraz z wykresami.


PEŁNY OPIS STRATEGII OVERBALANCE PRICE ACTION

DAX:

[DAX30]H4Na wykresie niemieckiego indeksu, możemy zaobserwować bardzo interesującą okazję do zajęcia pozycji długiej. Pomimo przedłużającej się niepewności na rynku DAX30 wyznaczył wyższe szczyty oraz dołki od czasu pamiętnego załamania giełd na skutek decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej. Obecnie znajduje się w zasięgu 100% zniesienia największej korekty w trendzie wzrostowym, które znajduje się w okolicach 10300 pkt. Sygnał w postaci klasycznego setupu Price Action, jak np. pin bar na wykresie H4, czy H1 może stanowić sygnał, że jeden z najistotniejszych indeksów europejskich znowu wkrada się w łaski byków z targetem w okolice 10800. Z kolei przebicie wspomnianego poziomu zasięgu korekty przez silne świece podażowe, wraz z pokonaniem poziomu poprzedniego dołka w okolicach 10100 da jasno do zrozumienia, że warto szukać sygnałów do zajęcia pozycji krótkich, gdyż równowaga sił została zaburzona.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcje waniliowe. Potencjalny sygnał na AUD/NZD
Następny artykułEURGBP – czyżby kolejna korekta?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here