whitebit

Outsorcing IT - jak zmierzyć jego opłacalnośćRekrutacja oraz utrzymanie zespołu specjalistów IT dla wielu firm może stanowić ogromne wyzwanie. Obecnie specjaliści IT są bardzo dobrze wynagradzani, dlatego też znalezienie takich fachowców niejednokrotnie trwa bardzo długo, a dodatkowo ich utrzymanie wiąże się z koniecznością zapewnienia im bardzo dobrych warunków finansowych. Na szczęście, istnieją jednak inne, skuteczne rozwiązania na skorzystanie ze wsparcia specjalistów IT. Służy do tego outsourcing. W poniższym artykule przedstawiamy szereg szczegółowych informacji na ten temat. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Czym jest outsourcing? Wyjaśniamy

Pojęcie outsourcing pochodzi z języka angielskiego – jest to skrót od wyrażenia outside-resource-using. W największym skrócie chodzi tutaj o wykorzystanie zewnętrznych zasobów w celu usprawnienia funkcjonowania przedsiębiorstwa. Polega to na tym, że przedsiębiorstwo przekazuje określone kompetencje w danym obszarze firmie z zewnątrz.

Outsourcing może być świadczony w ramach bardzo różnych sektorów, takich jak dział prawny, księgowy, finansowy, marketingowy itd. Skorzystanie z tego rodzaju usługi stanowi ogromną i wyjątkową szansę na ograniczenie kosztów. Specjaliści podkreślają, że popularność outsourcingu z roku na rok będzie wzrastać. Z całą pewnością nie jest to chwilowy trend, tylko jeden z powszechnie obowiązujących standardów na rynku. Coraz częściej wspomina się też o niewątpliwych korzyściach wynikających z postawienia na outsourcing IT, czyli skorzystanie ze wsparcia specjalistów IT z zewnątrz.

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT, czyli outsourcing informatyczny, to wyjątkowa usługa polegająca na tym, iż przedsiębiorstwo przekazuje rozmaite kompetencje w zakresie obsługi działań i oprogramowania informatycznego podmiotom z zewnątrz. Najważniejszą zaletą wiążącą się ze skorzystaniem z tej wyjątkowej usługi jest fakt, iż dzięki temu nie trzeba tracić czasu i energii na prowadzenie procesów rekrutacyjnych, a jednocześnie wzrasta poziom obsługi IT, poprawiają się relacje z klientami, zaś ryzyko powstawania różnego rodzaju problemów z funkcjonowaniem całej infrastruktury informatycznej jest znacząco ograniczone.

Firmy, które decydują się na skorzystanie z outsourcingu IT, otrzymują najnowocześniejsze narzędzia technologiczne. Wszystkie dane, które są przez nie przetwarzane, są właściwie zabezpieczone, dlatego też ryzyko ataku hakerskiego jest bardzo niskie.

Jakie usługi mogą być oferowane w ramach outsourcingu IT?

Outsourcing IT to usługa niezwykle elastyczna i dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. To, jakie konkretnie usługi będą świadczone, zależy tylko i wyłącznie od negocjacji pomiędzy stronami umowy. Wśród usług oferowanych w ramach outsourcingu IT można wymienić takie jak:

  • przygotowanie sieci komputerowej,
  • bieżący nadzór nad siecią, 
  • przetwarzanie danych oraz o dbałość o ich właściwe zabezpieczenie,
  • helpdesk,
  • rozmaite usługi doradcze,
  • przeprowadzanie szkoleń dla pracowników firmy. 

Jaka jest opłacalność outsourcingu IT?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż w tym momencie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi świadczone przez specjalistów IT pozostaje na bardzo wysokim poziomie, a towarzyszy temu dynamiczny wzrost ich wynagrodzeń. Wszystko to sprawia, że małe bądź średnie firmy chcące zatrudnić cały wykwalifikowany zespół takich specjalistów mogłyby nie być w stanie ponieść takich wydatków, ponieważ doprowadziłoby to do utraty płynności finansowej. Ogromną szansą dla takich firm jest właśnie outsourcing IT.

Wiadomo, że firmy świadczące usługi w tym zakresie również pobierają z tego tytułu opłaty, jednak koszt skorzystania z outsourcingu będzie nieporównanie niższy w porównaniu z samodzielnym budowaniem od zera zespołu specjalistów IT. Oznacza to, że opłacalność omawianej usługi jest naprawdę ogromna, dlatego warto się zdecydować na skorzystanie z niej.

Jedną z renomowanych firm, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie outsourcingu IT, jest Mindbox. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat jej oferty na stronie https://mindboxgroup.com/pl/talent-networks/.

Artykuł partneraZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.