Naga MarketsKurs funta (GBPAUD) może sie dalej osuwać. Ouside bar wskazuje na przewagę niedźwiedziKurs funta do dolara australijskiego od końca lipca ubiegłego roku poruszają się w kanale wzrostowym. Na początku obecnego miesiąca miała miejsce próba wybicia w górę z tego kanału, która zakończyła się niepowodzeniem. W rezultacie notowania GBPAUD powróciły do dolnego ograniczenia formacji, które w tym tygodniu zostało przełamane, co otwiera drogę dalszym spadkom.

  • Na parze walutowej GBPAUD nastąpiło wybicie w dół z kanału wzrostowego
  • Nowy opór został pozytywnie przetestowany
  • Formacja outside bar otwiera drogę dalszym spadkom

Niedźwiedzi outside bar na GBPAUD wskazuje dalszy kierunek

W analizie sprzed tygodnia przybliżałem sytuacją na parze walutowej GBPAUD:

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kwietniowe maksima na GBPAUD ustanowione zostały w okolicach 2,06. Potem jednak byki straciły zapał, a cena wróciła do zakresu kanału wskazując na fałszywe wybicie.
Dynamiczny spadek zniósł całość poprzedniego impulsu wzrostowego, a we wtorek cena wsparła się przy 1,9513. Poziom ten zbiegł się z dolnym ograniczeniem kanału.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej GBPAUD - 24 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej GBPAUD – 24 kwietnia 2020 r.

Dolne ograniczenie kanału, o którym mowa była w poprzedniej analizie została pokonane na zamknięciu środowej sesji. Wtedy jednak utworzyła się świeca z długim dolnym cieniem, która nie przekonywała do dalszych spadków.

Wczoraj natomiast na wykresie uformował się niedźwiedzi outside bar, który objął zakres środowej sesji oraz przetestował przełamaną strefę konfluencji (poziom 1,9513 oraz dolne ograniczenie kanału). Pozytywny test nowego oporu daje szansę na ruch spadkowy w kierunku 1,9160.

Alternatywnie, jeśli cena powróci do zakresu kanału wzrostowego na koniec sesji, pro-spadkowe nastawienie an GBPAUD zostanie zakwestionowane.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here