Naga MarketsApetyt na ryzykowne aktywa w Europie i USA, a w tle napięcia geopolityczne Akcje europejskie rosną na najwyższe poziomy obserwowane w trakcie obecnego odbicia od dna. Inwestorzy są nastawieni optymistycznie w związku z ponownym otwarciem niektórych gospodarek. Pojawiła się także nadzieja na szczepionkę chroniącą przed koronawirusem. Na fali optymizmu rosną także kontrakty futures na akcje amerykańskie. Bezpieczne przystanie takie jak dolar, jen czy frank radzą sobie gorzej, a najsilniejszy jest dziś dolar nowozelandzki.

  • Ponownie otwarcie niektórych gospodarek sprzyja ryzykownym aktywom
  • W Europie prym wiodą spółki z branży podróży i rozrywki
  • Inwestorów nie zniechęcają napięcia geopolityczne

Spółki z branży podróży i rozrywki liderami wzrostów Europie

Znoszenie obostrzeń w wielu krajach przywraca nadzieję na powrót do normalności. Widać to na rynku akcji, gdzie zarówno w Europie jak i USA notowania znajdują się na wielotygodniowych maksimach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrostom na rynku europejskim przewodzą spółki z branży podróży i rozrywki. Niemieckie biuro podróży TUI chwilę przed godz. 13. zyskiwało ponad 18 proc., na wieść, że Niemcy planują znieść obostrzenia w transporcie pasażerskim. Podobny wzrost zanotowała brytyjska sieć kin Cineworld Group.

Indeks Euro Stoxx 600 znalazł się na otwarciu ponad 1 proc. wyżej od ceny zamknięcia z poprzedniego dnia. Ustanowił przy tym nowy szczyt, ponieważ tak wysokie poziomy cenowe widziane były ostatnio 10 marca.

Napięcie na linii USA-Chiny nie zniechęca inwestorów

Chwilę po godz. 13. kontrakty terminowe na indeks S&P 500 znajdowały się ponad poziomem 3000 pkt. Apetytu na ryzyko nie zdołały zdławić napięcia między USA a Chinami.

Stany Zjednoczone zdecydowały się dodać do swojej czarnej listy handlowej aż 33 chińskie podmioty. Pekin potępił działania Waszyngtonu, jednakże nie ogłosił żadnych działań odwetowych. Chińskie władze starały się uspokoić sytuację w Hongkongu zapewniając, że sądownictwo pozostanie niezależne, pomimo nowej polityki bezpieczeństwa.

S&P 500 na ponad 2,5 miesięcznych maksimach

Cały ubiegły tydzień notowania indeksu S&P 500 zmagały się z kluczowym oporem w obrębie poziomu 2970. Dopiero po długim weekendzie inwestorzy nabrali apetytu na ryzykowne aktywa wznosząc się ponad opór.

Istotne znaczenie będzie miało zamknięcie dzisiejszej sesji. Jeśli bykom uda się utrzymać dominację, otworzą sobie drogę do kolejnej strefy oporu w okolicach 3100 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here