Naga Markets
bitcoin-zloto
Bitcoin i złoto. Źródło: unplash.com/@executium

W opinii znanego komentatora finansowego – Petera Schiffa wzrost cenowy na Bitcoinie i złocie, do którego doszło w obecnym miesiącu, wynika z różnych przyczyn. Ekonomista ten znany jest ze swojego zamiłowania do najpopularniejszego z kruszców oraz negatywnego nastawienia względem czołowej kryptowaluty. Niedawno stwierdził on, że inwestorzy powinny wypłacić pieniądze z BTC po tym, gdy ten zwiększył swoją wartość o 30% w ciągu kilku dni. 

Wzrost ceny Bitcoina i złota nie jest ze sobą połączony

Znany komentator rynkowy oraz prezes Euro Pacific Capital stara się regularnie atakować czołową kryptowalutę. Nawet jej ostatni wzrost wartości stanowi dla niego okazję do wbicia w nią kolejnej szpilki. Tym razem ekonomista ten próbował wykazać różnicę między popytem na BTC, a złoto.

W opinii Petera Schiffa zarówno cena jego ulubionego kruszcu, jak i Bitcoina dozna odbicia w 2023 r. Uznał on jednak, iż ruchy te będą podyktowane zróżnicowanymi powodami. Zdaniem tego finansisty złoto rośnie, ponieważ przez wielu inwestorów jest postrzegane, jako zabezpieczenie przed inflacją. Nie uważa on natomiast, aby BTC mógł pełnić podobną funkcję. 

Zdaniem założyciela firmy Schiffgold największa z kryptowalut podnosi swoją wartość wraz z innymi aktywami wysokiego ryzyka. Wyszedł on z założenia, iż kołowrotek napędowy stanowią tu spekulanci przekonani o tym, że zwrot w polityce monetarnej amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed-u) spowoduje rajd największych przegranych 2022 r. 

Capital.com

Bossa

Peter Schiff ponownie nakłania do sprzedaży BTC

Po tym, gdy wartość czołowej wirtualnej waluty zwiększyła się o około 30% w ciągu kilku dni, prezes Euro Pacific Capital polecił jej posiadaczom, aby ci zrealizowali zyski. W jego opinii Bitcoin nie jest prawdziwym pieniądzem, ani też środkiem pozwalającym na przenoszenie wartości w czasie ze względu na swoją ekstremalną i wysoką zmienność cenową. 

Ekonomista ten przez lata uderzał w Bitcoina. Rady dot. jego sprzedaży dawał on inwestorom również w 2018 r., kiedy to jego cena  wynosiła około 3 tys. dol. za monetę. Obecnie za jednego BTC trzeba zapłacić ponad 22,7 tys. dol. Choć od swojego ATH z 2021 r. kryptowaluta ta potaniała o blisko 67%, wciąż znajduje się ona na mocnym plusie z perspektywy wieloletniej. 

Niektórzy obserwatorzy Petera Schiffa zwrócili uwagę także na to, iż Bitcoin radził sobie o wiele lepiej niż złoto, od czasu, gdy 5 lat temu “ekspert” zaczął nakłaniać innych do jego spieniężenia. Komentator ten udzielił wielu nietrafionych porad w ostatnim czasie – przykładowo zalecał sprzedaż BTC w okolicach 18 tys. dol., przed wzrostem kursu o około 27%. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułFinfluencerzy “lepsi” niż doradcy inwestycyjni. Ufa im już co trzeci inwestor
Następny artykułMarcin Kiepas z Tickmill komentuje bieżące kursy walut. Puls Rynków, 25 stycznia 2023 r.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.