Naga Markets
Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates

Założyciel Bridgewater Associates wciąż trzyma w swoim portfelu Bitcoina. Miliarder ten uważa, że pieniądz fiducjarny będzie dalej ulegał silnej inflacji. W jego opinii na rynkach przetrwają te waluty, które nie tylko są wykorzystywane do dokonywania płatności, ale i przenoszą wartość środków w czasie. Taką rolę zdaniem Ray’a Dalio mogą odgrywać kryptowaluty. 

Bitcoin z dobrymi perspektywami, mimo spadku cenowego

Według założyciela największego na świecie funduszu hedgingowego kryptowaluty mogą odegrać kluczową rolę, gdy waluty fiducjarne zaczną chylić się ku upadkowi. Amerykański miliarder opowiedział o tym, dlaczego wciąż kibicuje Bitcoinowi podczas wywiadu w programie Squawk Box emitowanym przez CNBC. Zdaniem Ray’a Dalio tradycyjny pieniądz drukowany w nielimitowanych ilościach, jest śmieciem. 72-letni inwestor spodziewa się, że będzie on dalej tracił swoją wartość względem towarów i usług. Nie pała on również zbyt dużą sympatią do akcji, nazywając je ‘’tandetniejszymi’’ od waluty fiducjarnej. 

W opinii dyrektora ds. inwestycji w Bridgewater Associates zmieniający się klimat gospodarczy podsuwa pytanie, czym tak naprawdę będą nowe pieniądze. Według Ray’a Dalio waluty powinny pełnić zarówno funkcję środka płatniczego, jak i przenosić wartość w czasie, a przy tym cechować się łatwością w transferze. Miliarder ten stwierdził, iż wymogi te są w stanie spełnić kryptowaluty.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

NED

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Od sceptyka, do entuzjasty BTC

Ray Dalio nie od zawsze przepadał za Bitcoinem. 72-latek zaczął doceniać tę kryptowalutę dopiero w poprzednich latach. W maju 2021 r. ujawnił, że trzyma trochę BTC w swoim portfelu. Później zdarzało mu się jednak krytykować niestabilność tego krypto aktywa. 

Obecnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić mniej niż 30 tys. dol. za monetę. Od swojego rekordu wszech czasów potaniał on o ponad 50%. Ostatni raz kryptowaluta ta handlowała tak nisko pod koniec 2020 r. 

wykres-btc
Wykres BTC. Zakres 7-dniowy. Źródło: coinmarketcap.com

Wydaje się, że załamanie na rynku BTC nie zniechęciło założyciela Bridgewater Associates. Według nieoficjalnych doniesień podobno w marcu br. zainwestował on niewielką kwotę w kryptowalutowy fundusz. Ray Dalio idąc w ślady innych znanych finansistów, wielokrotnie określał Bitcoina mianem cyfrowego złota. Choć inwestor ten wciąż pozostaje nieugiętym zwolennikiem króla wśród metali, uważa, iż największa z kryptowalut będzie bardziej preferowaną inwestycją dla młodszego pokolenia

Obecny koszt żółtego kruszcu to około 1,8 tys. dol. za uncję. W podobnych okolicach cena złota znajdowała się również w 2011 r. Swój szczyt metal ten odnotował w lipcu 2020 r. Wówczas to koszt jednej uncji przekroczył 2 tys. dol.

wykres-zloto
Wykres złota. Zakres wieloletni. Źródło: bullionvault.com

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułWzrost PKB i zaufania konsumentów w Niemczech – raport makroekonomiczny
Następny artykułNiemiecki DAX (DE30) powrócił powyżej 14 000 pkt
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here