Naga Markets

Oto dlaczego inwestorzy mogą zapomnieć o rajdzie Świętego Mikołaja na giełdzie w tym roku!Citigroup przewiduje, że Wall Street prawdopodobnie nie odbije się pod koniec roku, ponieważ wyniki 2022 roku nie były do ​​tej pory wystarczająco dobre. Rajd z końca roku „głównie zależy od tego, jak dobrze rynek radzi sobie pod koniec roku. Dopiero wtedy, gdy zwroty od stycznia do października były mocne, zapowiadał się rajd na koniec roku” – powiedział Citi.

Citigroup nie zakłada poprawy sytuacji na rynkach w końcówce 2022 roku

„Biorąc pod uwagę, że zwrot Fed na razie nie wchodzi w rachubę, uwaga dla pozostałych byków powoli przesuwa się na to, czy średnioterminowe i lepsze wyniki sezonowe na przełomie listopada i grudnia mogą poprawić perspektywy akcji. Wątpimy w to” – powiedział zespół kierowany przez stratega Dirka Willera w notatce dla klientów opublikowanej w piątek.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Strata 21% do tej pory w 2022 roku dla S&P 500 skierowała indeks na ścieżkę najgorszego rocznego zwrotu od 2008 roku, kiedy spadł o 38% w wyniku globalnego kryzysu finansowego.

Niedawny ruch indeksu w dół do 3900 wzbudził obawy niektórych strategów, że indeks może osiągnąć swoje czerwcowe minimum na poziomie 3666,77, ponieważ inwestorzy stoją przed ścianą zmartwień, która obejmuje wysoką inflację, smutek gospodarczy i obawy przed eskalacją wojny w Europie, kryzys energetyczny dla regionu.

Goldman Sachs w piątek obniżył swój cel S&P 500 na koniec roku do 3600 z prognozy z początku roku wynoszącej 4300, powołując się na „dramatyczną” zmianę na ścieżce wyższych stóp procentowych.

Tak zwany rajd Świętego Mikołaja odnosi się do zysków zaobserwowanych podczas ostatnich 5 sesji w roku kalendarzowym i dwóch pierwszych w roku następnym. Na początku tego roku rynek osiągnął to, co LPL Financial uznało za najlepszy taki rajd od dziewięciu lat. Willer i zespół twierdzą, że rynki stoją przed prawdopodobną recesją w USA, a Fed prawie obiecał, że tak się stanie, z możliwym przeciążeniem przez bank centralny, które prawdopodobnie doprowadzi do tego.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

XTB

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here