Naga MarketsOT Logistics zawarło z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście umowę sprzedaży nieruchomości wraz z zabudowaniami, położonych w Szczecinie, podała spółka. Łączna cena netto sprzedaży została określona na kwotę 7 mln zł.

OT Logistics sprzedaje nieruchomości

Grupa OTL z tytułu przeprowadzonej transakcji rozpozna stratę księgową na poziomie skonsolidowanym (pozostałe koszty operacyjne) w wysokości ok. 4,8 mln zł wynikającą z różnicy w cenie sprzedaży w stosunku do wartości księgowej nieruchomości. W ramach postanowień przedmiotowej umowy kwota sprzedaży zostanie przeznaczona na spłatę zadłużenia OT Port Świnoujście wobec Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, podano.

“Powyższe działanie jest kolejnym krokiem w realizacji przez emitenta przyjętego planu naprawczego grupy kapitałowej (Grupa OTL) w zakresie zarządzania nieruchomościami nieoperacyjnymi będącymi własnością Grupy OTL” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 984,97 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here