Naga MarketsOT Logistics: Allianz ZB wypowiedział umowę wspólników Luka RijekaAllianz ZB wypowiedział umowę wspólników (SHA) z 15 września 2017 r., zawartą z OT Logistics i niektórymi akcjonariuszami Luka Rijeka (LR), co oznacza utratę kontroli OT Logistics nad LR, która to kontrola była sprawowana na mocy SHA. W tej sytuacji spółka będzie zmuszona do przekwalifikowania wartości LR w księgach z jednostki zależnej na jednostkę stowarzyszoną, podało OT Logistics.

OT Logistics podtrzymuje zamiar nabycia 15,15% akcji LR po cenie wynikającej z opcji put

“W związku z wypowiedzeniem SHA przez AZ, nie powstają w stosunku do spółki roszczenia finansowe wykraczające poza zobowiązania związane z realizacją opcji put […] Zarząd spółki nie widzi obecnie żadnych istotnych ryzyk, oprócz opisanych powyżej, które mogłyby istotnie wpłynąć na sytuację finansową spółki na skutek wypowiedzenia” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo wypowiedzenia SHA, OT Logistics podtrzymuje zamiar nabycia 15,15% akcji LR po cenie wynikającej z opcji put. Wykonanie tej transakcji nie było możliwe w terminie wyznaczonym przez AZ tj. do 28 grudnia 2020 r. Spółka nadal jednak prowadzi intensywne działania w celu doprowadzenia do realizacji tej transakcji, co – według jej planów – powinno być możliwe do 31 marca 2021 r., podano także.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 984,97 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here