Naga MarketsAmazon Web ServicesAmerykańscy prokuratorzy oficjalnie oskarżyli mężczyznę z Singapuru o szereg przestępstw dot. m.in. wykorzystywania mocy obliczeniowej chmury Amazon Web Services.

Zgodnie z aktem oskarżenia złożonym dokładnie 1 października, Ho Jun Jia, obywatel Singapuru, został oskarżony o osiem różnych form oszustw, w tym m.in. związanych z kradzieżą tożsamości czy nielegalnym wykorzystywaniem mocy obliczeniowej chmury Amazon Web Services.

Fałszerz w sieci

W dokumencie stwierdzono, że od października 2017 r. do lutego 2018 r. Ho Jun Jia – znany również jako „Matthew Ho”, „Prefinity”, „Ethereum Vendor” – ukradł kilka tożsamości i kont, w tym od anonimowego twórcy gier z Los Angeles.

Następnie wykorzystał różne metody socjotechniczne, aby uzyskać dostęp do uprawnień administratora i dużej mocy przetwarzania w chmurze w Amazon Web Services (AWS). Prokuratorzy twierdzą, że używał nielegalnie dostępnych maszyn wirtualnych do wydobywania kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC), litecoin (LTC) i ethereum (ETH).

Ponad 5 milionów dolarów za moc obliczeniową

Według aktu oskarżenia “łączna wartość usług komputerowych wykorzystywanych przez Ho wyniosła ponad 5 milionów USD”. Prokuratorzy twierdzą również, że w pewnym momencie stał się nawet największym konsumentem danych AWS, dodając:

„W ciągu kilku miesięcy jego program pozostał aktywny, Ho zużył ponad 5 milionów dolarów na odpłatne usługi przetwarzania w chmurze. Wszystko podczas swojej operacji wydobywczej i przez krótki czas był jednym z największych konsumentów usług internetowych Amazon (AWS) pod względem ilości. Rachunki zostały opłacone przez pracowników finansowych kalifornijskiego dewelopera gier, zanim wykryto oszustwo.”

Prokuratorzy twierdzą, że Ho ukradł także tożsamość mężczyzny z Teksasu i pewnego indyjskiego właściciela firmy, wykorzystując je również do rezerwowania maszyn wirtualnych w AWS i Google Cloud. Dzięki temu także kopał kryptowaluty.

Policja aresztowała Ho już pod koniec września br. Gdy sprawa trafi wreszcie do sądu może on zostać postawiony w stan oskarżenia w sądzie rejonowym Seattle w Zachodnim Dystrykcie. Wcześniej może dojść do jego ekstradycji – co jest możliwe dzięki traktatowi, jaki został podpisany wcześniej między USA a Singapurem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here