Naga Markets


Zaledwie miesiąc temu na forum Bitcointalk.org rozgorzała dyskusja o dziurze w zabezpieczeniach sieci tokenu Verge (XVG), która pozwoliła hackerom na kradzież sporej ilości monet. Zespół deweloperów stojących za projektem obiecał rozwiązać problem – oszuści okazali się jednak sprytniejsi albo nowe zabezpieczenia nie zdały się na zbyt wiele. 22 maja pojawiła się bowiem informacja o kolejnym ataku, bardzo zbliżonym do tego kwietniowego.


Złodzieje przywłaszczyli XVG o wartości $650 tysięcy. Wartość nadal rośnie

Uwagę na problem jako pierwszy zwrócił użytkownik Bitcointalk.org, ocminer. Punktuje on deweloperom opieszałość w procesie ulepszania zabezpieczeń. W przypadku pierwszego ataku hackerzy wykorzystali jeden algorytm do podziału łańcucha, tym razem potrzebowali po prostu dwóch algorytmów, aby móc „produkować” tokeny na własną potrzebę. Jeżeli wierzyć w zapewnienia ocminera, wspomniane skrypty działają na niezwykle prostych zasadach i można „wypożyczyć” je za „kilka dolarów”. Ich zadaniem jest manipulacja oznaczeniami czasowymi pozwalając obniżyć czas emisji kolejnych bloków do minimum i wydobywać zwiększoną ilość kryptowaluty.

Dyskusję bardzo szybko przejął Reddit, na którym wątek rozpoczął Flenst. Jak podaje, hackerzy rozpoczęli swoją akcję w bloku o numerze 2,155,913, zwiększając tempo wydobycia do 25 bloków na minutę, co przekłada się na ponad 18 tysięcy XVG lub $950 na minutę. Zgodnie z jego wyliczeniami, jeszcze przed południem hakerzy zarobili $650 tysięcy.

W tym momencie Verge jest 30. co do wielkości tokenem o łącznej kapitalizacji wynoszącej $770 milionów. Notowania w trakcie wtorkowej sesji tracą do Bitcoina 2,6%, walcząc nieprzerwanie z kwietniowo-majową strefą dołków. Warto przypomnieć, że w połowie kwietnia portal Pornhub poinformował o rozpoczęciu akceptowania płatności właśnie w XVG.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here