Naga MarketsWygląda na to, że obiecujący lukratywne zyski na poziomie kilkunastu procent miesięcznie dzięki rzekomej funkcji arbitrażu portfel oparty na tokenie Plus Token, z rozbudowanym wielopoziomowym systemem poleceń, tak naprawdę prawdziwe profity przyniósł jedynie twórcom tego projektu, noszącego znamiona piramidy finansowej. Wiele wskazuje na to, że przystąpili oni do upłynniania zagarniętych kryptowalut.


Jedno z największych oszustw w historii kryptowalut

Jak donosi znana chińska specjalistka od rynku capital venture, Dovey Wan, łupem oszustów z Plus Token mogło paść aż 70 tys. bitcoinów oraz 800 tys. etherów wartych łącznie ponad 3,5 mld USD. Wan apeluje o nagłaśnianie tej sprawy w branży krypto, gdyż, jak uważa, mamy do czynienia z jednym z największych oszustw w krótkiej historii kryptowalut.

Jej zdaniem twórcy Plus Token są w posiadaniu ogromnych kwot w kryptowalutach i już od początku lipca stopniowo upłynniają swój stan posiadania na giełdach takich jak Huobi, Bitfinex czy Binance oraz dzielą go na mniejsze kwoty umieszczane na licznych portfelach by w ten sposób zatrzeć ślady. Wynika to także z analizy przepływu środków na portfelu Plus Token przeprowadzonej przez firmę audytową Peckshield.

Zobacz również: Portfel Plus Token zniknie z 3 mld USD?

Zdaniem Wan, niedawne spadki notowań BTC poniżej 10 tys. USD mogły zostać spowodowane działaniami osób powiązanych z Plus Token, zaś z powodu słabego nagłośnienia sprawy przez media, giełdy kryptowalutowe nie zdają sobie sprawy ze skali zagrożenia, którego skutki dla rynku mogą być podobne jak przy upadku giełdy Mt.Gox.

Twórcy Plus Token aresztowani przez chińską policję

Pod koniec czerwca użytkownicy Plus Token z Chin, Korei Południowej oraz Japonii zaczęli zgłaszać problemy z wypłatą środków. Jednocześnie 29 czerwca w chińskim dzienniku South China Morning Post pojawiły się informacje o aresztowaniu sześciu osób narodowości chińskiej podejrzanych o prowadzenie „internetowej piramidy finansowej” bez ujawniania o jaką piramidę konkretnie chodzi. Jednak później chiński serwis poświęconym nowym technologiom 36KR podał, iż według „osoby blisko powiązanej z policją” chodzi tutaj o założycieli Plus Token.

Jak uważa cytowana wcześniej Dovey Wan, chińska policja celowo nie nagłaśnia sprawy z uwagi na fakt, iż w kraju tym obrót kryptowalutami jest zakazany. Ponadto jej zdaniem o oszustwie nie mówi się szeroko także dlatego, że Plus Token działał głównie na terenie Chin oraz innych krajów azjatyckich.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here