Naga MarketsZ wyliczeń przedstawionych wcześniej przez Dovey Wan – chińską specjalistkę od rynku capital venture, wynika, że łupem twórców Plus Tokena – portfela, który miał przynosić zyski rzędu 8-16 % miesięcznie oraz niemalże nieograniczone bonusy związane z programem afiliacyjnym, mogło paść łącznie ponad 3,5 mld USD, z czego 200 tys. w bitcoinach (BTC) i 800 tys. w ethereum (ETH).  Z analizy przeprowadzonej przez firmę Elementus wynika, że wpłaconych do piramidy było nie 800 tys., lecz blisko 10 mln etherów. Środki te mogą potencjalnie zalać rynek  i doprowadzić do nagłych spadków notowań  Ethereum.


Większa część ETH została już wypłacona

Firma Elementus zajmuje się indeksowaniem i organizowaniem danych z blockchaina, opublikowała informacje, z których wynika, iż twórcy Plus Tokena zgromadzili około 9,9 mln ethereów wartych blisko 1,9 mld USD. Okazuje się, że ponad 9 mln ETH zostało już wypłaconych, pozostało zaledwie 830 tys. które pozostały nieruszone od końca czerwca, co zbiega się też z datą zatrzymania twórców piramidy.

Potencjalnie dostęp do środków mogą mieć niżsi rangą liderzy, pod warunkiem, że posiadają klucze prywatne do portfeli. W przeciwnym wypadku środki te mogą na stałe zniknąć z obiegu, przyczyniając się do zmniejszenia ilości dostępnych na rynku monet.

Pojawia się natomiast pytanie, czy wcześniejsze ogromne transfery w ETH zasiliły portfele osób odpowiedzialnych za zwerbowanie największej liczby użytkowników, czy też niższych rangą organizatorów piramidy?

Zobacz również: Oszuści z Plus Token spieniężają zagarnięte 3,5 mld USD

Według analizy firmy Elementus, największa ilość ETH, bo aż 48%, przesłana została na chińską giełdę Huobi (która po ogłoszeniu zakazu handlu na kryptowalutach, przeniosła swoją siedzibę do Singapuru), inne giełdy, na które trafiły etherey z upłynnianych „zysków” wpłynęły na ZB.com (8%) i Upbit (5,8%).

Piramida Plus Token upadła pod koniec czerwca bieżącego roku, kiedy to zaprzestano wypłat środków wpłaconych przez użytkowników portfela oraz jednocześnie chińska policja zatrzymała na wyspie Vanuatu sześć osób odpowiedzialnych za cały projekt. Po uwzględnieniu informacji przedstawionych przez fimę Elementus, całkowita wartość utraconych środków przekracza 4 mld USD, czyniąc z Plus Token największą piramidą finansową w krótkiej historii kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here